Kolejny kwartał wzrostu wyników Grupy Recykl

PixaBay
18.8.2015

Grupa Recykl, największy w Polsce producent granulatów gumowych, wypracowała w II kwartale 2015 r. 9,85 mln zł przychodów ze sprzedaży, co oznacza wzrost o 27% w stosunku do analogicznego okresu rokupoprzedniego.

Zysk operacyjny w tym samym okresie wyniósł 1,79 mln zł., wzrósł o 86% r/r. Ponadto spółka wygenerowała 1,18 mln zł zysku netto, osiągając wzrost na poziomie 193% w porównaniu z II kwartałem 2014 r. Był to już kolejny kwartał, w którym Grupie udaje się utrzymywać istotną dynamikę poprawy wyników finansowych, co jest skutkiem przede wszystkim zwiększenia wolumenu sprzedaży oraz przekroczenia planów produkcyjnych w każdej grupie produktowej.

- Cieszy nas, że jest to drugi z rzędu rok, w którym Grupa Recykl niemal co kwartał odnotowuje odczuwalną poprawę na wszystkich poziomach wyników finansowych. Warto również podkreślić, że te efekty zostały osiągnięte bez względu na spadek cen paliw alternatywnych i złomu, z którym mamy do czynienia od początku roku – komentuje prezes zarządu Grupy Recykl, Roman Stachowiak.

– Udało się nam istotnie zwiększyć zarówno produkcję jak i wolumeny dostaw praktycznie wszystkich oferowanych przez nas produktów. Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na polepszenie naszych wyników był ogólny wzrost skali produkcji oraz intensyfikacja działań związanych z kontrolą i optymalizacją kosztów wytwarzania. W kolejnych kwartałach będziemy dążyć przede wszystkim do utrwalenia zachodzących w organizacji pozytywnych zmian w celu stworzenia podstaw do dalszego rozszerzenia naszej działalności – dodaje.

Istotnej poprawie uległa także sytuacja w zakresie rentowności sprzedaży, która wyniosła w II kwartale 2015 r. 15,6% vs. 6,4% rokwcześniej, marży EBIT (18,1% vs. 12,6% rokwcześniej), oraz marży netto (12,0% vs. 5,3% rokwcześniej).

Spółka nadal rozważa również podjęcie kolejnych działań zmierzających do konsolidacji odbiorców, oraz dogłębnie bada rynek pod kątem ewentualnych akwizycji.

Grupa ma, jako jedyny podmiot w Polsce, własną sieć zbiórki zużytych opon i działa na rynku ich utylizacji. Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami, każdego roku należy w sposób ekologiczny zagospodarować około 200 tys. ton zużytych opon. Recykl jest największym w kraju wytwórcą granulatów z opon. Co więcej, jest jedynym podmiotem, który dysponuje technologią do przetwarzania opon ponadgabarytowych, których rynek szacuje się na ok. 10 tys. ton rocznie. Dzięki zaawansowanym technologicznie liniom produkcyjnym, Grupa może wytwarzać najlepsze jakościowo produkty: niezawierający zanieczyszczeń granulat gumowy oraz paliwo alternatywne dla cementowni i złom stalowy, który po doczyszczeniu na specjalnych instalacjach stanowi pełnowartościowy produkt dla hut i odlewni żeliwa.

Źródło: Informacja prasowa Recykl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę