Kolejna niespodzianka dla widzów Motowizji!

World Endurance Championship 2024 Mortowizja

W Katarze rozpocznie się wkrótce sezon 2024 World Endurance Championship, gdzie w najwyższej kategorii Hypercar będzie startował Robert Kubica. Przed startem tegorocznej rywalizacji, Motowizja ogłasza ogromną niespodziankę dla swoich widzów - jedna z najważniejszych serii wyścigowych świata będzie obecna na antenie Motowizji za sprawą relacji rozszerzonych o specjalne studio.

World Endurance Championship to obecnie jedna z najmocniejszych, najsilniej obsadzonych oraz najważniejszych serii wyścigowych. Do rywalizacji w pełnym sezonie przystąpi 37 ekip – 19 w klasie Hypercar oraz 18 w LMGT3. Podczas najważniejszego wyścigu roku, 24h Le Mans, ta grupa powiększy się do 62 załóg w autach Hypercar, LMP2 oraz GT3.

Sezon 2023 WEC był dla polskich kibiców wyjątkowo pomyślny. Zespół Inter Europol Competition wygrał klasę LMP2 podczas 24h Le Mans, a drugie miejsce zajął Robert Kubica ze swoją ekipą. W klasyfikacji sezonowej było na odwrót – Kubica ze swoimi zmiennikami został mistrzem, a zespół z Jakubem Śmiechowskim w składzie był drugi.

Motowizja_WEC Motowizja

Klasa LMP2 wypadła z rywalizacji na wyścigi inne niż 24h Le Mans, ale to nie oznacza zmniejszonej stawki - wręcz przeciwnie. Wprowadzone w 2021 roku regulacje kategorii Hypercar okazały się niebywałym sukcesem, dzięki czemu zobaczymy w niej pojazdy aż dziewięciu producentów. W tym gronie znajduje się między innymi Ferrari, które po dekadach powróciło do najwyższej kategorii w Le Mans, wygrywając ją w 2023 roku.

Wraz z zespołem fabrycznym, ekipa AF Corse wystawi trzecie Ferrari 499P, którym startować będą kierowcy fabryczni włoskiej stajni Robert Szwarcman i Yifei Ye, a także Robert Kubica.

Motowizja zaoferuje swoim widzom wyjątkowy sposób śledzenia sezonu 2024. Tradycyjne relacje zostaną uzupełnione przez specjalne studio z udziałem polskich kierowców wyścigowych, którzy wspólnie z Krzysztofem Woźniakiem oraz współpracującym z Motowizją od 2023 roku Mikołajem Sokołem będą analizować rywalizację podczas każdej z rund.

–  Rok 2023 był wyjątkowy dla polskich kibiców oraz widzów Motowizji. Nie zatrzymujemy się, tylko jedziemy naprzód. Pokazujemy najlepszych z najlepszych w rajdach, rallycrossie, ale także wyścigach - stąd też decyzja o relacjach z wyścigów World Endurance Championship, gdzie startować będzie najlepszy polski kierowca – Robert Kubica. Jesteśmy świadkami złotej ery wyścigów długodystansowych i chcemy pozwolić naszym widzom być jej częścią w szczególny sposób oraz dać możliwość kibicowania szerokiemu gronu polskich zawodników startujących także w European Le Mans Series, które będziemy ekskluzywnie transmitować w tym roku – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

FIA World Endurance Championship 2024 Runda 1 Katar - podsumowanie wyścigu – czwartek, 7 marca, godz. 20:15

Źródło: Motowizja

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę