Klasykiem po mieście, czyli OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST w Komornikach

Klasykiem po mieście, czyli OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST Novol

Firma NOVOL serdeczne zaprasza wszystkich miłośników motoryzacji na wyjątkowe wydarzenie. Impreza odbędzie się w Komornikach, 3 września 2023 r.

Novol to polska firma produkująca wyroby lakiernicze. Produkty te są dostępne na całym świecie, a stworzono je z myślą o każdej kategorii motoryzacyjnej.     

Z okazji 10-lecia linii lakierów dedykowanych samochodom zabytkowym, NOVOL for CLASSIC CARS, zorganizowano w Komornikach event OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST & #klasykiempomiescie.      

Wydarzenie będzie świetną okazją, żeby obejrzeć kultowe pojazdy – od przedwojennych klasyków do reprezentantów młodszej generacji aut – youngtimerów. Jest to szansa na zobaczenie pereł motoryzacyjnych z całego świata.     

Kiedyś to była motoryzacja… Ta klasycznie piękna, gdzie niemal każde auto przykuwało wzrok przechodniów i wzbudzało zachwyt swoim kształtem, brzmieniem silnika czy dbałością o każdy, najdrobniejszy szczegół. Dzisiaj, mimo że technologia znacznie poszła do przodu, i że bezpieczeństwo jazdy nowymi samochodami jest znacznie wyższe, z chęcią wracamy do tych „starych, lepszych czasów” i podziwiamy pięknie odrestaurowane, zabytkowe samochody – choćby dlatego, że zostało ich już tak niewiele.

Niecodzienną okazją, aby „pospacerować” po historii motoryzacji – tej bardzo starej i tej nieco młodszej, przyjrzeć się pojazdom z minionej epoki, porozmawiać z ich właścicielami, poznać ich opowieść, będzie OLDTIMER & YOUNGTIMER FEST, organizowany przez firmę NOVOL oraz Watch This Car już 3 września.

Na obszernym parkingu, przed siedzibą firmy NOVOL, stanąć ma kilkaset zabytkowych pojazdów i youngtimerów – przedstawicieli młodszej generacji samochodów. Okazją do tego jest nie tylko 45-lecie istnienia podpoznańskiej firmy z branży lakierniczej, ale także 10-lecie powstania linii produktów lakierniczych dedykowanych zabytkowym autom NOVOL for Classic Cars.

Oprócz tego na odwiedzających czekać będzie dodatkowa porcja atrakcji dla każdego, bez względu na wiek. Każdy, kto przyjedzie na wydarzenie własnym samochodem lub myśli o naprawie lakierniczej swojego pojazdu, będzie mógł skorzystać z bezpłatnych konsultacji i oszacowania kosztów naprawy. O samym procesie naprawy porozmawiać będzie można ze specjalistami z wyspecjalizowanych warsztatów naprawczych, którzy dostępni będą na Strefie Renowacji.

Tam też prezentowane i wykonywane będą wybrane etapy napraw lakierniczych. Na głodnych czeka strefa food trucków. Dla najmłodszych uczestników eventu OLDTIMER i YOUNGTIMER FEST przygotowana będzie kolorowa wata cukrowa i popcornem.

Najważniejszym punktem wydarzenia będą jednak wspomniane zabytkowe pojazdy. Tym bardziej, że wiele z nich zobaczymy w ruchu – tegoroczna edycja „Klasykiem po Mieście” będzie miała metę właśnie pod firmą NOVOL. A może chcielibyście zostać właścicielem zabytkowego pojazdu? Jednym z wystawców wydarzenia będzie znana w kręgach kolekcjonerskich Giełda Klasyków, prezentująca własną kolekcję.

  • Kiedy? 3 września, godz. 14 – 19:00.
  • Gdzie? Komorniki, Żabikowska 7/9 – parking przy siedzibie firmy Novol.       
  • Organizator wydarzenia: firma NOVOL.  
  • Współorganizator: WTC Watch This Car.    
  • Partnerzy wydarzenia: Giełda KlasykówMigrand on Tour (Food Truck), The One Family.
  • Strona wydarzenia: https://www.facebook.com/events/628418916022166.
  • Mapa z lokalizacją: 
Novol 

Źródło: Novol 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę