Jakie atrakcje przygotował ZF Aftermarket dla odwiedzających Poznań Motor Show 2024?

ZF Aftermarket na Poznań Motor Show 2024 ZF

ZF Aftermarket od wielu lat jest obecny na Poznań Motor Show jako partner Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników. W tym roku firma zaprezentowała rozbudowany program atrakcji – oprócz pojazdów wyposażonych w zaawansowane systemy, symulatora jazdy, innowacyjnych produktów motoryzacyjnych i akcji specjalnych, ZF Aftermarket zaprosił na swoje stoisko aż czterech wyjątkowych gości: Bartosza Ostałowskiego, EKG AutoSerwis, LeszkoMoto TV i Kobietę Na Motocyklu. Nie zabrakło również nowych technologii: Centrum Inżynieryjne ZF zaprezentowało odwiedzającym systemy ADAS w pojazdach osobowych i ciężarowych. Poruszono także istotne dla rynku tematy, takie jak proces regeneracji fabrycznej części oraz kampania #KeepItReal with ZF Genuine Parts, podkreślająca jakość produktów motoryzacyjnych w kontekście bezpieczeństwa drogowego.

  • Jakie atrakcje przygotował ZF Aftermarket dla odwiedzających Poznań Motor Show 2024?
  • Czterech motoryzacyjnych gości specjalnych na stoisku firmy.
  • Pojazdy wyposażone w zaawansowane systemy ADAS i prezentacje Centrum Inżynieryjnego ZF.
  • ZF Aftermarket w czterech kategoriach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników.
  • Projekt specjalny: Weekend z Motocyklem oraz Kampania #Keep It Real With ZF Genuine Parts.

Wsparcie rozwoju specjalistów branży motoryzacyjnej, promowanie oryginalnych komponentów, umiejętności technicznych i profesjonalizmu było kluczowymi punktami tegorocznej obecności ZF na wydarzeniu. Firma oferuje gamę produktów marek premium: LEMFÖRDER, SACHS, TRW, WABCO i ZF, obejmującą hamulce, sprzęgła, amortyzatory, skrzynie biegów, elementy zawieszenia i układu kierowniczego, zarówno dla samochodów osobowych, jak i ciężarowych. Dzięki tak szerokim kompetencjom, eksperci ZF mogli przygotować zadania konkursowe w ramach Ogólnopolskich Mistrzostw Mechaników w aż czterech kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni i Mechanik Zawodowy oraz aktywności dodatkowe, np. quiz wiedzy dla Młodych Mechaników.

ZF_konkursy
Eksperci ZF przygotowali zadania konkursowe w czterech kategoriach: Młody Mechanik, Młody Mechanik Pojazdów Ciężarowych, Elektromobilni i Mechanik Zawodowy. Żródło: ZF

Czterej influencerzy motoryzacyjni gośćmi ZF Aftermarket

W tym roku ZF Aftermarket zaskoczył odwiedzających obecnością aż czterech gości specjalnych. Na stoisku pojawił się Bartosz Ostałowski – mistrz driftu i rekordzista Guinnessa.

ZF_Bartosz Ostałowski
Na stoisku obecny był Bartosz Ostałowski – mistrz driftu i rekordzista Guinnessa oraz specjaliści motoryzacyjni EKG AutoSerwis. Źródło: ZF

Obecni byli także specjaliści motoryzacyjni: EKG AutoSerwis i twórca internetowy Leszko Moto TV. Zaproszeni goście dzielili się swoimi spostrzeżeniami o produktach i usługach na rynku motoryzacyjnym, odpowiadali na pytania oraz przygotowali akcje specjalne.

ZF_LeszekoMoto
Leszko Moto TV odpowiadał na pytania oraz przygotował akcje specjalne. Źródłó: ZF

W ramach projektu własnego ,,Weekend z Motocyklem’’, firma zaprosiła także Annę Jackowską – jedną z pierwszych Polek podróżujących samotnie po świecie na motocyklu, prekursorkę takich wypraw wśród kobiet. Kobieta Na Motocyklu podczas dwóch dni spotkań opowiadała o swoich podróżach oraz o tym, jak należy się do nich przygotować.

W ramach projektu Weekend Z Motocyklem, firma zaprosiła Annę Jackowską – Kobietę Na Motocyklu oraz zapowiedziała przyszłoroczny udział ZF Aftermarket w kategorii Mechanik Motocyklowy podczas Mistrzostw. Żródło: ZF

Firma w ramach projektu prezentowała także ofertę produktów marek TRW i SACHS dedykowaną jednośladom. Co więcej, inicjatywa jest zapowiedzią przyszłorocznego udziału ZF Aftermarket w kategorii Mechanik Motocyklowy podczas Mistrzostw.

Bogate stoisko i zaawansowane pojazdy

Atrakcyjność stoiska ZF Aftermarket podczas tegorocznej edycji Poznań Motor Show przyciągnęła nie tylko adeptów szkół, ale także pasjonatów motoryzacji z różnych jej sektorów. Działo się to za sprawą pojazdów wyposażonych w nowoczesne systemy ADAS, których funkcje odwiedzający mogli poznać na żywo dzięki prezentacjom ekspertów ZF z Centrum Inżynieryjnego w Łodzi.

ZF_Toyota RAV
Toyota RAV4, wyposażona w prototypowy system Toyota Safety Sense, oparty o kamerę ZF Smart Cam 4.9 i radar ZF MRGEN. Źródło: ZF

Odwiedzający mogli oglądać z bliska Toyotę RAV4, wyposażoną w prototypowy system Toyota Safety Sense, oparty o kamerę ZF Smart Cam 4.9 i radar ZF MRGEN oraz pojazd ciężarowy IVECO S-Way z kamerą S-CAM 4T2 IPM2.0 z modułem przetwarzania obrazu i zdalną głowicą dwusoczewkowej kamery. Dzięki innowacyjnej ekspozycji, młodzi mechanicy i goście stoiska mogli w praktyce przekonać się jak funkcjonują systemy ADAS, dostępne również na rynku aftermarketowym.

ZF_Pojazd cieżarowy
Pojazd ciężarowy IVECO S-Way z kamerą S-CAM 4T2 IPM2.0 z modułem przetwarzania obrazu i zdalną głowicą dwusoczewkowej kamery. Źródło: ZF

W ramach prezentacji komponentów na rynek części zamiennych, firma postawiła na nowoczesne i zrównoważone koncepcje, prezentując m.in. produkty regenerowane fabrycznie, takie jak moduł elektroniki modulatora osi TEBS-E marki WABCO i zacisk hamulcowy do samochodów osobowych marki TRW. Nie zabrakło także flagowych komponentów, takich jak Corner Module TRW czy wzbudzającej ogromne zainteresowanie skrzyni biegów ZF 8HP.

ZF_Corner Module TRW i skrzynia biegów ZF 8HP
Nie zabrakło flagowych komponentów ZF Aftermarket: Corner Module TRW i skrzyni biegów ZF 8HP. Źródło: ZF

Dla miłośników motoryzacyjnych wyzwań, na stanowisku ZF Aftermarket znalazł się także niecodzienny symulator jazdy – goście mogli sprawdzić swoje umiejętności na urządzeniu odwzorowującym jazdę ciężarówką, a próby bicia rekordów na symulatorze wspierał sam Bartosz Ostałowski.

Edukacja przyszłych liderów branży motoryzacyjnej

ZF Aftermarket wykorzystał udział w wydarzeniu, by zwrócić uwagę na ważne dla branży tematy. Jednym z zagadnień omówionych przez przedstawicieli fabryki ZF REMAN był proces seryjnej regeneracji fabrycznej części samochodowych, który pozwala na oszczędność surowców wykorzystywanych do ich produkcji. Dzięki zastosowaniu procesów przemysłowych w regeneracji części, użytkownik może mieć pewność co do jakości i wydajności komponentu oraz jego unikalnych cech – produkty regenerowane przechodzą przez zaawansowany proces testów i objęte są takim samym okresem gwarancji jak nowe produkty.

Kolejnym kluczowym tematem była kampania edukacyjno-informacyjna ZF Aftermarket #KeepItReal with ZF Genuine Parts, poprzez którą firma podkreśliła znaczenie jakości części, wpływu odpowiednich komponentów na stan techniczny pojazdu oraz przede wszystkim na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. ZF Aftermarket w ramach kampanii zachęcał do korzystania z części zamiennych z legalnych i sprawdzonych źródeł, pochodzących od renomowanych producentów.

Źródło ZF Aftermarket
 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę