Współpraca Grupy EFL z producentem naczep Kässbohrer

Współpraca Grupy EFL z producentem naczep Kässbohrer
18.6.2020

Należąca do Grupy EFL spółka EFL Finance podpisała list intencyjny z producentem i dostawcą naczep Kässbohrer Polska. Dzięki nawiązanej współpracy klienci obu partnerów otrzymają kompleksową ofertę finansowania naczep renomowanego i znanego na świecie dostawcy.

Zdecydowaliśmy się na nawiązanie współpracy pomimo trudnego okresu, w którym znalazła się polska i światowa gospodarka. Rozmowy oczywiście prowadziliśmy już od jakiegoś czasu. Rynek pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych obszarów naszej działalności. Dlatego bardzo ważne jest dla nas, żeby współpracować ze sprawdzonymi partnerami, których bogatą ofertę możemy z pełnym przekonaniem rekomendować naszym klientom. Nawiązanie współpracy z renomowanym producentem, jednej z najchętniej wybieranych przez przedsiębiorców marek naczep pozwoli nam dotrzeć z kompleksową ofertą Grupy EFL zarówno do naszych dotychczasowych, jak i nowych klientów – powiedział Paweł Bojko, prezes zarządu EFL Finance.

Założona w 1893 roku firma Kässbohrer jest jednym z wiodących producentów naczep i oferuje najszerszy asortyment swoim klientom w ponad 55 krajach. Kässbohrer ma 4 zakłady produkcyjne, które znajdują się w Goch i Ulm w Niemczech, Tula w Rosji i Adapazari w Turcji. Kässbohrer ma punkty sprzedaży w całej Europie. oraz oferuje szerokie usługi posprzedażne na całym świecie.

– Jako Kässbohrer zapewniamy polskim klientom innowacyjne i najwyższej jakości pojazdy oraz szerokie usługi posprzedażowe. Bardzo cieszymy się, że będziemy teraz mogli wspierać ich usługami finansowymi dzięki współpracy z ELF Finance.  W ten sposób  dostarczymy naszym klientom konkurencyjne i korzystne rozwiązania, zwiększając ich efektywność operacyjną i przyczyniając się do  prężnego wzrostu – powiedział Jakub Dolaniecki, Country Manager Kässbohrer Polska. 

EFL, którego właścicielem jest francuska grupa bankowa Crédit Agricole, jest jednym z największych leasingodawców ruchomości w Polsce. Grupa EFL od ponad 29 lat dostarcza firmom z sektora MŚP, dużym podmiotom, korporacjom i jednostkom publicznym usługi leasingu, najmu, pożyczki i faktoringu. Spółka z ponad 8 proc. udziałem w ryku,  jest jednym z głównych graczy  w segmencie pojazdów ciężarowych. Wartość sfinansowanych w tym segmencie inwestycji w pierwszym kwartale tego roku  wyniosła 229 mln.

W maju tego roku  EFL nabył 7 proc. udziałów w HAMA Polska i tym samym został strategicznym partnerem Grupy DBK. Przejęcie udziałów w HAMA Polska umożliwi rozbudowanie oferty Grupy EFL o wynajem pojazdów ciężarowych powyżej 3,5t oraz naczep i przyczep.

Źródło: Grupa EFL

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę