Groupe PSA i Fiat Chrysler potwierdzają fuzję. Powstanie czwarty największy producent samochodów

PSA Groupe
31.10.2019

Francuski koncern motoryzacyjny Groupe PSA uzgodnił fuzję z amerykańskim FCA. Wartość transakcji jest szacowana na 50 miliardów dolarów. W efekcie ma powstać czwarty największy na świecie producent samochodów.

Fuzja koncernów motoryzacyjnych została zawarta ze względu na potrzebę elektryfikacji przemysłu i zmierzenia się z kosztownymi taryfami handlowymi oraz obostrzeniami emisji dwutlenku węgla.

Korzyści fuzji

Przedstawiciele FCA i grupy PSA potwierdzili, że w nadchodzącym czasie zamierzają wypracować stosowne porozumienie i połączyć oba podmioty w formie fuzji 50/50. Poinformowano, że fuzja ma przynieść 4,1 mld dolarów synergii rocznie i to bez zamykania fabryk. Będzie to możliwe m.in. dzięki temu, że połączone koncerny podzielą koszty rozwoju pojazdów elektrycznych i autonomicznych.

Siedziba i przedstawiciele

Siedziba nowego przedsiębiorstwa znajdzie się w Holandii, a na jego czele stanie prezes FCA – John Elkann. CEO, czyli dyrektorem generalnym, podmiotu powstałego z fuzji natomiast ma zostać prezes Groupe PSA Carlos Tavares.

Źródło: Automotive News

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę