Goodyear rozszerza linię opon zimowych UltraGrip Performance 3

Goodyear rozszerza linię opon zimowych UltraGrip Performance Goodyear

Goodyear kontynuuje rozwój swojej wiodącej linii opon zimowych UltraGrip Performance 3 rozszerzając ją o ponad 40 nowych jednostek asortymentowych, koncentrując się na rozmiarach 19 cali i większych. Opona została zoptymalizowana pod kątem wymagań szerokiej gamy nowoczesnych pojazdów, w tym popularnych elektryków takich jak Volkswagen ID.7 Tourer, Renault 5 E-Tech, Porsche Taycan i BMW i5. 

Rozszerzając gamę opon UltraGrip Performance 3, Goodyear umacnia swoją pozycję na rynku opon zimowych i potwierdza skoncentrowanie na tym segmencie. 

W ujęciu ogólnym, 90% spośród nowych jednostek asortymentowych ma rozmiar 19 cali i większy, co wpisuje się w rynkowe trendy. Podobnie jak inne opony Goodyeara, UltraGrip Performance 3 jest przystosowana do potrzeb pojazdów elektrycznych dzięki specjalnym rozwiązaniom technologicznym, które poprawiają wydajność i zmniejszają hałas. 

Goodyear

Wiodąca w swojej klasie technologia 

Opona Goodyear UltraGrip Performance 3 oferuje dobrą przyczepność i mocne osiągi w każdych warunkach zimowych, nawet najbardziej wymagających, w czym pomagają technologie Snow Protect i Wet Grip+. Opona potwierdziła swoje unikalne właściwości w wielu europejskich testach opon, w tym m.in. przeprowadzonych przez Auto Bild w 2023 r. – eksperci tego magazynu przyznali produktowi Goodyear tytuły "Eco-Master" i "Green Tire" 2023/24. 

Co więcej, opona ta nie tylko zapewnia dobre zimowe osiągi, ale także komfort i wygodę, za co odpowiadają dwie inne technologie: SoundComfort i SealTech. SoundComfort zmniejsza poziom hałasu, zapewniając cichszą jazdę, natomiast Goodyear SealTech automatycznie uszczelnia przebicia bieżnika opony o średnicy do 5 mm.

Zwiększenie liczby dostępnych rozmiarów UltraGrip Performance 3 świadczy o popularności i osiągach tego modelu. Zaawansowane technologie zwiększają atrakcyjność tej opony, która już została uznana w branży za jedną z najlepszych dostępnych opon zimowych – powiedziała Sonia Leneveu, dyrektorka ds. marketingu opon osobowych w Goodyear w Europie.

Źródło: Goodyear

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę