General Tire wprowadza nową oponę slick na sezon 2020 EURO NASCAR

Continental
25.3.2020
Reklama
Reklama

General Tire przedstawia nowe opony slick na sezon 2020 wyścigów NASCAR Whelen Euro Series (NWES). Najnowsza specyfikacja opon w rozmiarze 300/700 R15 bazuje na sukcesie serii 2019, aby jeszcze bardziej poprawić osiągi i właściwości jezdne, a przede wszystkim zwiększyć trwałość. Podczas opracowywania nowej opony, była ona testowana w różnych warunkach i na różnych torach, aby zapewnić, że ulepszenia w pełni spełniają wymagania w nowym sezonie.

General Tire zawarł w 2019 r. z NWES sześcioletnią umowę jako Oficjalny Partner – Dostawca Opon, oferując zespołom i kierowcom ogromne doświadczenie firmy zdobyte na torach wyścigowych. Opony są produkowane w Indianie, w USA, gdzie od 1988 roku przygotowywane są opony dla NASCAR. Doświadczenie firmy w zakresie opon wyścigowych rozpoczęło się w 1957 roku i było rozwijane, aż do stania się przez General Tire największym producentem opon wyścigowych na świecie.

Reklama

Martin Heckers, szef General Tire Motorsport powiedział – Byliśmy zachwyceni wynikami w naszym pierwszym sezonie, opony spisały się wyjątkowo dobrze w bardzo trudnych warunkach. Mieliśmy zaszczyt być świadkami kilku niezwykle ekscytujących wyścigów. Specjalny dział firmy General Tire zajmujący się sportami motorowymi opracowuje i produkuje opony wyścigowe na trzy zmiany dziennie, sześć dni w tygodniu, dzięki czemu możemy zaoferować najlepsze ogumienie na nadchodzący sezon NWES. Nowa opona slick NWES GT ma poprawione parametry i została przygotowana w odpowiedzi na zmiany w specyfikacji samochodów oraz z uwzględnieniem danych z wyścigów i opinii kierowców z poprzedniego sezonu.

Przepisy NWES są bardzo wymagające dla dostawcy opon, które muszą zapewniać nie tylko wysokie osiągi, ale również muszą być trwałe i efektywne, ponieważ kierowcy mogą ścigać się na maksymalnie czterech oponach w pełnym wyścigu, włącznie z kwalifikacjami. Kierowcy muszą również ponownie użyć dwóch z tych opon podczas następnych zawodów. Podobnie jak w 2019 roku, zespoły NWES będą musiały zarządzać maksymalnie 20 oponami na kierowcę w trakcie całego sezonu.

Prezes NWES – dyrektor generalny Jerome Galpin dodał – General Tire jest idealnym partnerem w zakresie opon do tej serii, firma posiada ogromne doświadczenie w dziedzinie wyścigów i doskonałe produkty. Wszyscy jesteśmy podekscytowani wprowadzeniem nowych opon w 2020 r. w celu dalszego zwiększania doświadczenia wyścigowego zarówno dla kierowców, jak i kibiców. Muszę przyznać, że nasze wymagania dotyczące opon wyścigowych o wysokich osiągach i wyjątkowej trwałości były bardzo trudnym wyzwaniem, z którym General Tire doskonale sobie poradziło.

Reklama

Nowe opony General Tire NWES GT mają zadebiutować na pierwszym wyścigu w sezonie. Pierwsze eliminacje w 2020 roku miały się odbyć na torze Brands Hatch w Wielkiej Brytanii. Ze względu na epidemię koronawirusa, organizator (NWES) podjął decyzję o przesunięciu terminu startu wyścigów (planowanego na 6 - 7 czerwca 2020 roku), aby przestrzegać zawieszenia wydarzeń sportowych co najmniej do 30 czerwca 2020 roku. NASCAR Whelen Euro Series będzie nadal monitorować sytuację na świecie i w razie potrzeby dostarczać na bieżąco aktualizacje terminów.

NASCAR Whelen Euro Series przyciąga fanów na całym świecie, docierając do 300 milionów gospodarstw domowych w 190 krajach.

Źródło: Continental

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama