FO Dębica publikuje wstępny raport o skutkach pożaru

FO Dębica publikuje wstępny raport o skutkach pożaru Fot. OSP Paszczyna

Firma Oponiarska Dębica zaczyna liczyć straty po pożarze, który strawił część hali produkcyjnej oraz wyposażenia. Dochodzą do nas również pierwsze informacje od spółki – FO Dębica opublikowała wczoraj raport bieżący, w którym dzieli się najnowszymi ustaleniami. Wciąż nie znamy jednak przyczyny pożaru.

20 sierpnia 2023 r. w fabryce w Dębicy wybuchł pożar w wydziale wulkanizacji w Zakładzie Produkcji Opon Osobowych. Dzięki szybkim i zdecydowanym działaniom ogień został skutecznie ugaszony we wczesnych godzinach 21 sierpnia. Jak informuje spółka, nikt nie ucierpiał, wszyscy pracownicy z zagrożonych obszarów zostali ewakuowani. Przyczyna pożaru nie jest znana.

Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica S.A. informuje w najnowszym raporcie bieżącym, że:

  • Po wstępnym zatrzymaniu produkcji opon osobowych została ona 21 sierpnia wznowiona, a jej poziom został oszacowany na 30% pierwotnych mocy produkcyjnych;
  • Począwszy od dnia 22 sierpnia 2023 r., szacowana zdolność produkcyjna w obszarze opon osobowych jest przewidziana na poziomie ok. 55% pierwotnych mocy produkcyjnych.

Możliwy termin przywrócenia działalności produkcyjnej na poziomie sprzed zdarzenia oraz szacowana wartość strat nie są jeszcze znane. Zarząd Firmy Oponiarskiej Dębica informuje, że produkcja opon ciężarowych przebiega bez zakłóceń.

Źródło: YouTube, Dębica.tv

Źródło: FO Dębica

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę