Ekoenergetyka z Ionity na EXPO Kongresu Nowej Mobilności

Ionity na EXPO Kongresu Nowej Mobilności PSPA

Podczas Kongresu Nowej Mobilności 2023 partner strategiczny EkoEnergetyka – wiodący polski producent stacji ładowania pojazdów elektrycznych, zaprezentuje najnowsze rozwiązania infrastrukturalne. Firma ogłosi również otwarcie pionierskiego centrum treningowego, stworzonego, aby szkolić przyszłe kadry sektora e-mobility w Polsce. 

Kongres Nowej Mobilności 2023 (KNM), czwarta edycja najważniejszej konferencji w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej poświęconej rozwojowi pojazdów elektrycznych, przyciągnie liderów, praktyków i ekspertów ds. zielonej transformacji i dekarbonizacji sektora transportu. Wydarzenie odbędzie się w okresie pełnym wyzwań wynikających z bieżących zmian geopolitycznych, które wpływają na całą branżę mobilności.

Jednym z kluczowych wyzwań stojących przed sektorem elektromobilności jest infrastruktura ładowania. Jej rozbudowa jest szczególnie istotna w kontekście unijnego rozporządzenia AFIR, które nakłada na państwa członkowskie ambitne wymogi w dziedzinie infrastruktury. W efekcie już za niecałe 3 lata łączna moc stacji ładowania w Polsce będzie musiała wzrosnąć niemal 5-krotnie względem końca 2022 r. Jednym z warunków do efektywnej rozbudowy sieci ładowarek w Polsce jest rozwój technologiczny. Właśnie dlatego na EXPO Kongresu Nowej Mobilności, liczącym 19 tys. metrów kwadratowych, wśród 100 wystawców za znaczną część ekspozycji odpowiadają operatorzy ładowania oraz dostawcy produktów dedykowanych dla sektora infrastruktury. Zaprezentują innowacyjne rozwiązania, które w najbliższym czasie zostaną wdrożone do użytku – mówi Maciej Mazur, Dyrektor zarządzający PSPA, Prezydent AVERE, organizator KNM.

Na Kongresie Nowej Mobilności 2023 swoje portfolio przedstawią liderzy europejskiego rynku infrastruktury ładowania. Jednym z kluczowych partnerów KNM 2023 jest Ekoenergetyka-Polska S.A. – wiodący w Europie producent szybkich stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Założona w 2009 r. w Zielonej Górze firma, która wyrosła z akademickiego projektu badawczego, zatrudnia obecnie ponad 1000 osób i dostarcza 20% europejskich stacji ładowania dla autobusów miejskich.

Przedstawiciele Ekoenergetyka podzielą się swoimi doświadczeniami i wiedzą dotyczącą najnowszych trendów w dziedzinie infrastruktury ładowania. Na terenie EXPO odwiedzający będą mieli również okazję zapoznać się z ofertą produktową Ekoenergetyki, w tym rozwiązaniami opracowanymi z IONITY – firmą rozwijającą w Unii Europejskiej sieć ultraszybkich ładowarek o mocy 350 kW.

Ponadto, firma ogłosi uruchomienie systemu Plug&Charge, który odgrywa kluczową rolę w rozwoju elektromobilności. Umożliwia ono elektromobilnym kierowcom ładowanie samochodów elektrycznych bez konieczności korzystania z dodatkowych kart czy identyfikatorów. Wystarczy połączyć pojazd, który automatycznie skomunikuje się z ładowarką, rozpoczynając proces ładowania.

W trakcie targów KNM 2023, przedstawiciele firmy z Zielonej Góry oficjalnie ogłoszą również otwarcie Ekoenergetyka Training Center, które stanowi ważny krok w dalszym rozwoju i doskonaleniu usług firmy. To centrum szkoleniowe jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie na wysoko wykwalifikowanych specjalistów w dziedzinie elektromobilności.

–  Kongres Nowej Mobilności to nie tylko największe wydarzenie branżowe w tej części Europy, lecz także doskonała okazja do prezentacji najnowszych trendów technologicznych, opartych na naszych doświadczeniach i wiedzy. Niezaprzeczalnie, równie ważnym aspektem jest nasze zaangażowanie w edukację, kluczowy element wspierający rozwój elektromobilności – podkreśla Bartosz Kubik, Współzałożyciel i Prezes Ekoenergetyka-Polska S.A.

Oferta Ekoenergetyka Training Center obejmuje szeroką wiedzę produktową, regularnie aktualizowaną zgodnie z najnowszymi trendami na rynku. Proces szkoleniowy i certyfikacyjny ma na celu przygotowanie sprzedawców, dystrybutorów i instalatorów do skutecznego funkcjonowania w dynamicznej branży elektromobilności. Co jest dużą przewagą na rynku szkoleniowym, centrum dostarcza najnowszą i praktyczną wiedzę partnerom, potwierdzoną uzyskaniem końcowego certyfikatu.  Na szkoleniach przekazywane są doświadczeniem serwisu, który jest dostępny 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Stacje Ekoenergetyki monitorowane są zdalnie, aby błyskawicznie reagować na potrzeby i zapewnić najwyższy poziom usług.

Więcej informacji: KNM2023

Źródło: PSPA

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę