Dlaczego Twój warsztat powinien wybrać części marki Starline?

Elit
29.7.2021

Starline, czyli marka własna ogólnopolskiej sieci hurtowni ELIT Polska, działa na rynku europejskim od 1999 roku. Obecnie posiada ona przedstawicielstwa handlowe w 19 krajach Starego Kontynentu. Strategią marki jest oferowanie produktów wysokiej jakości za przystępną cenę, która pozwala warsztatom samochodowym dbać o marżę a z drugiej strony, zapewnia zadowolenie klientów i nie naraża firmy na reklamacje.

Marka Starline obejmuje obecnie 50 linii produktów, które pokrywają ponad 90% części zamiennych do samochodów osobowych. Starline oferuje również części zamienne do motocykli i samochodów ciężarowych. W magazynie centralnym znajduje się blisko 40,000 pozycji części zamiennych, narzędzi i wyposażenia warsztatowego, które dostarczane są do klientów kilka razy dziennie, przy zastosowaniu zaawansowanej logistyki. Na rynku polskim, wyłączonym dystrybutorem marki jest firma ELIT Polska, będąca częścią grupy LKQ Europe - wiodący dystrybutor części motoryzacyjnych, materiałów eksploatacyjnych i wyposażenia warsztatowego w naszym kraju. Spółka dysponuje trzema magazynami głównymi w Dębicy, Krakowie i Wrocławiu oraz 50 filiami w innych miastach. 

„Produkcja części zamiennych marki Starline zapewniona jest przez renomowanych dostawców z Europy i z innych kontynentów, którzy posiadają duże doświadczenie w zakresie wybranych produktów. Popularność naszej marki nadal rośnie, o czym świadczy 10 milionów pozycji sprzedawanych rocznie. Szczególnie intensywnie rozwija się asortyment elementów układu hamulcowego, zawieszenia, części eksploatacyjnych, elektrycznych, płynów oraz olejów silnikowych” – mówi Andrzej Ohirko, Product Management Team Leader w ELIT Polska.

Ważną grupą produktową w portfolio marki są także akumulatory samochodowe. Oferta Starline obejmuje akumulatory o najczęściej używanych pojemnościach - od 35 Ah do 225 Ah, przeznaczone do samochodów osobowych, użytkowych i towarowych. Ze względu na zastosowanie technologii wapniowej (Ca/Ca), charakteryzują je wyłącznie małe spontaniczne wyładowania, a ich działanie jest bezobsługowe i ekologiczne. Inną grupą produktową, o jakiej warto wspomnieć, są katalizatory i filtry cząstek stałych. Jakość katalizatorów Starline została zweryfikowana i certyfikowana jest zgodnie z wymogami Unii Europejskiej. Asortyment obejmuje 1600 rodzajów katalizatorów (katalizatory z precyzyjnym przeznaczeniem dla danego typu pojazdu), 30 typów uniwersalnych konwerterów katalitycznych i ponad 130 filtrów cząstek stałych.

Główne korzyści dla warsztatu samochodowego, korzystającego z marki Starline to:

  • Wysoka jakość produktów w przystępnej cenie, przekładająca się na zadowolenie klientów i dalsze polecenia warsztatu
  • Możliwość wypracowania stosunkowo dużej marży na sprzedaży części
  • 90% pokrycie rynku samochodów osobowych
  • Szeroki asortyment w ramach różnych grup produktów
  • Trzy lata gwarancji i pełne wsparcie techniczne
  • Możliwość uzyskania materiałów reklamowych oraz elementów identyfikacji wizualnej warsztatu
  • Katalog online z wygodnym doborem referencji do konkretnego samochodu
  • Łatwa dostępność marki w Polsce i możliwość wynegocjowania indywidualnej oferty

Więcej informacji na temat marki Starline można znaleźć na stronie: https://www.starline-parts.com/?lang=pl oraz w filiach hurtowni ELIT Polska. 

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę