DENSO opracowało innowacyjny system chłodzenia Everycool

DENSO opracowało innowacyjny system chłodzenia Everycool DENSO

DENSO ogłosiło niedawno opracowanie nowego systemu chłodzenia Everycool. Ma on maksymalizować komfort kierowcy i wydajność energetyczną auta, gdy silnik pojazdu jest wyłączony. Produkt ten będzie dostępny w sprzedaży od 1 grudnia tego roku w Japonii.

Nowo opracowany przez DENSO system chłodzenia Everycool może być używany, nawet gdy silnik nie pracuje. Osiąga więc podwójny cel, jakim jest poprawa warunków pracy kierowcy w gorących letnich porach roku oraz zmniejszenie wpływu na środowisko i promowanie efektywnego wykorzystania energii poprzez obniżenie zużycia paliwa.

Kluczowe cechy Everycool

Komfort i efektywność energetyczna

System Everycool kieruje chłodne powietrze w stronę kierowcy, co zwiększa komfort. W porównaniu z tradycyjnymi systemami chłodzenia kabiny w Japonii zmniejsza to zużycie energii o około 57%. W rezultacie może być zasilany ze standardowego akumulatora pojazdu.

DENSO_nowy_system_chlodzenia_everycool DENSO

Kompaktowy i lekki

W przeciwieństwie do konwencjonalnych systemów chłodzenia, które miały oddzielne wentylatory wewnętrzne i zewnętrzne do wymiany ciepła, Everycool integruje wentylator, umożliwiając pojedynczej jednostce wykonanie całej wymiany ciepła. Dodatkowo posiada małą sprężarkę elektryczną. Te dwie innowacje skutkują zmniejszeniem rozmiaru o około 30% i masy o około 63% w porównaniu z konwencjonalnymi systemami chłodzenia w Japonii. Ta kompaktowa konstrukcja przyczynia się do zapewnienia przestrzeni w kabinie dla kierowców, poprawy jakości ich przerw na odpoczynek. Co więcej, lekka konstrukcja ma mały wpływ na pojemność ładunkową.

Kompatybilność z różnymi typami pojazdów

Mniejszy rozmiar Everycool w porównaniu z tradycyjnymi układami chłodzenia pozwala na instalację bez ograniczania widoczności tylnej szyby, dzięki czemu nadaje się do różnych typów pojazdów, w tym nie tylko dużych ciężarówek, ale także średniej wielkości ciężarówki i ciągniki siodłowe. Można go zamontować zarówno w nowych, jak i istniejących pojazdach. DENSO będzie w dalszym ciągu stawić czoła wyzwaniom stojącym przed branżą logistyczną i dążyć do zapewnienia nowej wartości, z której skorzysta społeczeństwo.

Źródło: DENSO

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę