DPF Duo Premium do czyszczenia filtrów

czyszczenie filtrów DPF
6.5.2020

Polski producent urządzeń czyszcząco-myjących dla rynku motoryzacyjnego, firma Marwis, opracował urządzenie DPF DUO PREMIUM pozwalające na usuwanie sadzy i popiołu z filtra DPF/FAP.

Proces czyszczenia filtra maszyną DPF DUO PREMIUM nie wpływa negatywnie na strukturę filtra, przywracając nawet 99% jego znamionowej przepustowości. Proces regeneracji odbywa się w zamkniętej komorze wyposażonej w filtry zapobiegające wydostawaniu się szkodliwych zanieczyszczeń do pomieszczenia, w którym stoi maszyna. Woda z płynem krąży w obiegu zamkniętym i jest filtrowana podczas całego procesu, co znacznie wydłuża żywotność kąpieli. DPF DUO PREMIUM czyści filtry za pomocą wody, chemii i powietrza. Odpowiednio dobrana, sterowana komputerowo sekwencja podawania wody ze środkiem chemicznym w połączeniu z impulsami generowanymi przez sprężone powietrze zapewnia wysoką skuteczność regeneracji. Po zakończonym procesie czyszczenia filtr suszony jest w dodatkowej kabinie powietrzem o temperaturze 90°C, co zapewnia całkowite odparowanie roztworu czyszczącego.

Czas mycia filtra dla pojazdów osobowych wynosi 20–40 minut, dla samochodów ciężarowych – 50–75 minut, co umożliwia regenerację do kilkunastu filtrów w ciągu 8 godzin. Wysoka wydajność w połączeniu z niskimi kosztami eksploatacji gwarantuje szybki zwrot kosztów zakupu. Co ważne, podczas suszenia jednego filtra, drugi może być już myty.

Więcej: www.marwis.pl

Źródło: Marwis

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę