CUPRA UrbanRebel – zrównoważone wnętrze inspirowane kulturą gamingu

CUPRA UrbanRebel – wnętrze inspirowane światem gamingu CUPRA

Inspiracja światem gamingowym była myślą przewodnią, którą kierował się zespół projektantów tworzących całkowicie elektryczny samochód CUPRA UrbanRebel. Według zapowiedzi hiszpańskiego producenta nowy elektryk trafi do oferty w 2025 roku, ale już teraz ujawniono szczegóły dotyczące tworzenia nowego konceptu.

  • Nowy, koncepcyjny model CUPRA UrbanRebel wyróżnia się nowoczesnym wnętrzem inspirowanym światem e-sportowym. Samochód został wyposażony w dotykowe ekrany, które wysuwają się po naciśnięciu przycisku, pływającą konsolę, fluorescencyjne oświetlenie wnętrza oraz kierownicę z przyciskami sterującymi;
  • Tapicerka w modelu UrbanRebel została wykonana z części i tkanin pochodzących z recyklingu, a także materiałów neutralnych klimatycznie.

Nowe spojrzenie na projektowanie

Projekt elektrycznego modelu CUPRA UrbanRebel został opracowany w Barcelonie. Koncepcyjne auto zaprojektowane jest z myślą o codziennej jeździe w miastach przyszłości oraz nowych pokoleniach kierowców.

Podczas projektowania całkowicie elektrycznego modelu CUPRA UrbanRebel staraliśmy się zmienić wszystkie ustalone wcześniej reguły. Skupiliśmy się głównie na potrzebach najmłodszych pokoleń kierowców urodzonych w świecie, w którym Internet oferuje natychmiastowe emocje za jednym kliknięciem w ekran. Ich samochód musi zatem dawać to samo uczucie poprzez przełomowy design, który odpowiada na ich potrzeby – mówi Jorge Diez, dyrektor ds. projektowania marki CUPRA.

Kierowca w centrum

Priorytetową ideą marki było całkowite skupienie się na potrzebach kierowcy poprzez stworzenie asymetrycznej przestrzeni, w której zostanie on umieszczony w centrum pojazdu. Wszystkie najważniejsze funkcje będą natomiast w zasięgu jego ręki, aby poprawić komfort i bezpieczeństwo, a także zadbać o wszechstronność. Dwa z tych elementów to podwójne, dotykowe ekrany, które wysuwają się po naciśnięciu przycisku. Nowy elektryk Cupry zostanie dodatkowo wyposażony w centralnie umieszczoną kierownicę.

CUPRA_UrbanRebel Cupra

Dzięki wyświetlaczom LED kierowca posiada wszystkie funkcje potrzebne do prowadzenia auta w zasięgu dłoni. Dobrym przykładem może być system Head-Up Display, dzięki któremu poruszanie się nowym modelem CUPRA UrbanRebel stanie się jeszcze bardziej wyjątkowym i emocjonującym doświadczeniem – dodaje Diez.

Samochód elektryczny dla następnych pokoleń

Mając na uwadze potrzeby Generacji Z oraz klientów kolejnych pokoleń, wnętrze CUPRA UrbanRebel charakteryzować się będzie estetyką e-sportową. Wszystko za sprawą projektowania parametrycznego wzmocnionego poprzez zastosowanie oświetlenia wnętrza, które łączy sportowy charakter z kulturą gamingową. Hiszpański producent, inspirując się profesjonalnymi fotelami e-sportowymi, stworzył żółto-zielone siedzenia, które zostały wykonane z wykorzystaniem technologii 3D. Do stworzenia wyjątkowej tapicerki CUPRA zastosuje zrównoważone części i tkaniny pochodzące z recyklingu, a także materiały neutralne klimatycznie, aby nowy miejski elektryk był jeszcze bardziej przyjazny dla środowiska.

Podczas projektowania wnętrza CUPRA UrbanRebel, stale mieliśmy na uwadze Generację Z, dlatego opracowaliśmy paletę kolorów skupiająca się wokół fioletów i zieleni, która inspirowana jest wirtualnym światem – tłumaczy Diez.

Źródło: Cupra

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę