Continental WinterContact TS 870 P zwycięzcą testu opon zimowych UHP 2023/2024

Opona WinterContact zwyciężyła w  teście opon zimowych Continental

Opona Continental WinterContact TS 870 P zajęła pierwsze miejsce w teście opon zimowych 2023/2024 Ultra High Performance przeprowadzonym przez brytyjski magazyn branżowy Tyre Reviews. W tym roku zespół redakcyjny przetestował z wykorzystaniem Forda Mustang sześć modeli opon znanych producentów z Niemiec i Szwecji w rozmiarze 255/40 R19. Opona TS 870 P zaimponowała swoimi szczególnymi zaletami na mokrej i zaśnieżonej nawierzchni oraz niskimi oporami toczenia i ścierania.

WinterContact TS 870 i WinterContact TS 870 P to najnowsze opony zimowe firmy Continental. Opona WinterContact TS 870 została opracowana dla samochodów od klasy mini do klasy średniej. Bardziej sportowe, kompaktowe samochody osobowe również mogą bezpiecznie podróżować w zimowych warunkach dzięki oponom zimowym Continental. Szeroka gama produktów obejmuje opony o zwiększonej nośności, przeznaczone do felg o rozmiarach od 14 do 18 cali, w tym opony z żebrami chroniącymi felgę, a także z oznaczeniem XL.

Opona WinterContact TS 870 P jest dostępna dla większych samochodów osobowych i SUV-ów z mocniejszymi silnikami. Zapewnia ona krótkie drogi hamowania, precyzyjne prowadzenie i bezpieczeństwo jazdy na suchej, mokrej i pokrytej śniegiem nawierzchni. Oferta obejmuje opony do felg o rozmiarach od 16 do 22 cali. Podobnie jak wszystkie obecne opony marki Continental, WinterContact TS 870 i TS 870 P nadają się do samochodów elektrycznych, hybrydowych, a także samochodów osobowych i SUV-ów z silnikami spalinowymi. Obie opony mają specjalne oznaczenie zgodności z napędem elektrycznym (EV) na ścianie bocznej.

Opona_Continental_WinterContact Continetal

Wygrana w teście opon zimowych Tyre Reviews UHP stanowi kontynuację serii sukcesów aktualnych opon zimowych Continental w międzynarodowych testach prasowych. W tym roku WinterContact TS 870 P została już oceniona jako „bardzo dobra” przez niemiecki magazyn sportauto i „wzorowa” przez Auto Bild. Opona WinterContact TS 870 wygrała niedawno test opon zimowych 2023 brytyjskiego magazynu branżowego Auto Express, a także test opon zimowych ADAC, austriackiego ÖAMTC i szwajcarskiego TCS.

Źródło: Continental

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę