Centrum projektowania akumulatorów

Centrum projektowania akumulatorów MAHLE

MAHLE Powertrain, dostawca specjalistycznych usług inżynieryjnych, otworzył z myślą o klientach z Europy nowe, najnowocześniejsze centrum projektowania akumulatorów w Stuttgarcie, w Niemczech. Obiekt ma powierzchnię ponad 1300 m2 i może realizować wszystkie procesy rozwoju akumulatorów, od wstępnego prototypowania po produkcję na małą skalę, z szerokim zakresem możliwości, który obejmuje zastosowania od małych rowerów elektrycznych po duże elektryczne ciężarówki. Rok temu w siedzibie firmy, w Northampton, otwarto Centrum Rozwoju Pojazdów i Akumulatorów. 

  • Nowe centrum projektowania akumulatorów w Stuttgarcie skierowane jest do europejskich klientów.
  • Najnowocześniejsze urządzenia wspierają wszystkie procesy, od wstępnego opracowywania prototypów po produkcję na mniejszą skalę.
  • Stanowi uzupełnienie niedawno otwartego centrum projektowego w Northampton w Wielkiej Brytanii.

W odpowiedzi na coraz większe zapotrzebowanie na naszą specjalistyczną wiedzę w zakresie projektowania, rozwoju, testowania i optymalizacji akumulatorów do pojazdów elektrycznych, z przyjemnością otwieramy kolejny nowy obiekt, aby zapewnić wsparcie naszym klientom w europejskim przemyśle motoryzacyjnym – powiedział Simon Reader, dyrektor zarządzający MAHLE Powertrain.Centrum już działa i zrealizowało kilka projektów dla partnerów OEM. Zaprojektowaliśmy ten oddział z myślą o przyszłej rozbudowie, z dodatkowymi usługami i zwiększoną wydajnością już na wczesnym etapie projektowania.

Obiekt składa się z prototypowni, w której znajdują się:

  • w pełni wyposażona pracowania, 
  • najnowocześniejsze stanowisko do spawania laserowego z dwoma robotami,
  • stanowisko służące do obsługi aktywnych modułów akumulatorowych wysokiego napięcia.

Kompleksowy dział testowania ma możliwość przeprowadzania badań pakietów niskiego i wysokiego napięcia do maksymalnie 1200 V, 2000 A lub 550 kW. Dwie komory klimatyczne, które działają w temperaturach od -40°C do +90°C umożliwają przeprowadzenie pełnego zakresu testów starzenia, elektrycznych i termicznych. Obiekt może również symulować jazdę w trudnych warunkach, a samogasnące stoły warsztatowe i zbiorniki z wodą zapewniają najwyższe standardy bezpieczeństwa.

Źródło: MAHLE

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę