Brembo rozszerza globalną działalność przemysłową i otwiera zakład w Tajlandii

Brembo rozszerza działalność i otwiera zakład w Tajlandii Brembo

Inwestycja o wartości około 40 milionów euro skonsoliduje rolę Brembo jako dostawcy najlepszych rozwiązań dla klientów i pozwoli Grupie wykorzystać nowe możliwości w Azji Południowo-Wschodniej.

Brembo, światowy lider w dziedzinie układów hamulcowych, otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Tajlandii. Inwestycja, o łącznej wartości około 40 milionów euro, zgodnie ze strategią Grupy ma na celu rozszerzenie jej globalnej działalności przemysłowej i pozwoli Brembo wykorzystać nowe możliwości rozwoju w Azji Południowo-Wschodniej.

Zakład będzie produkował układy hamulcowe dla firm obecnych w Tajlandii, przede wszystkim dla marek europejskich i amerykańskich. Będzie on zlokalizowany w samym centrum przemysłu motocyklowego, w prowincji Rayong, na południe od Bangkoku. Po pełnym uruchomieniu zakład Brembo będzie zatrudniał około 150 osób.

Otwarcie zakładu produkcyjnego w Tajlandii jest ważnym krokiem w naszej strategii globalnej ekspansji. Wzmocnimy naszą pozycję w segmencie jednośladów i skonsolidujemy rolę Brembo jako dostawcy rozwiązań dla naszych klientów w tym kraju. Dzięki tej inwestycji kładziemy podwaliny pod dalszy rozwój biznesu w regionie ASEAN (Azji Południowo-Wschodniej) – powiedział Daniele Schillaci, Brembo CEO.

W piątek, 16 lutego, prace budowalne rozpoczęła ceremonia wmurowania kamienia węgielnego. Obiekt ma zostać oddany do użytku w pierwszym kwartale 2025 roku, zajmie on powierzchnię ok. 17 tys. m2 na obszarze ok. 40 tys. m2, z możliwością rozszerzenia do 95 tys. m2 w celu przyszłej rozbudowy.

Projekt ten uzupełnia ostatnie inwestycje Brembo na rynku motocyklowym, takie jak zakup firm SBS Friction w Danii i J.Juan w Hiszpanii w latach 2020-2021. Przejęcia te umożliwiły Grupie rozszerzenie oferty produktów dla jednośladów. Biznes motocyklowy stanowi obecnie około 13% całkowitych przychodów Brembo.

Źródło: Brembo

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę