Brembo prezentuje SENSIFY™

Brembo prezentuje SENSIFY™ Brembo

Firma Brembo przedstawiła SENSIFY™, inteligentny układ hamulcowy, w którym zaawansowane oprogramowanie oparte na sztucznej inteligencji zintegrowano z elementami hamulcowymi produkowanymi przez firmę.

SENSIFY™ łączy zaciski, tarcze i materiały cierne z oferty Brembo z technologią cyfrową i sztuczną inteligencją, tworząc elastyczną i rewolucyjną platformę. Obejmuje ona oprogramowanie, algorytmy prognostyczne i zarządzanie danymi służące do cyfrowego sterowania układem hamulcowym.

Dzięki SENSIFY™ układ jest nie tylko sumą elementów, ale spójnym ekosystemem, w którym sztuczna inteligencja i oprogramowanie odgrywają aktywną rolę. Gromadzenie danych służy poprawie komfortu jazdy i pozwala na ciągłą aktualizację układu.

Nazwa SENSIFY™ powstała z połączenia dwóch słów: SENSE, czyli zmysł, dzięki któremu człowiek odbiera bodźce zewnętrzne, i SIMPLIFY, czyli prostota w wykorzystaniu systemu w pojeździe. W ten sposób SENSIFY™ oferuje to, co najważniejsze: przyjemność jazdy i pełne bezpieczeństwo.

Układ działa intuicyjnie, reaguje dynamicznie i płynnie, zapewnia wyjątkową kontrolę i działanie, jakiego w danym momencie potrzebuje kierowca.

SENSIFY™ powinno pojawić się na rynku na początku 2024 r.

Źródło: Brembo

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę