BMW Group zbuduje linię montażu akumulatorów wysokonapięciowych

BMW zbuduje linię produkcji akumulatorów wysokonapięciowych BMW

Wspólna ceremonia wmurowania kamienia węgielnego w Rayong, w której udział wzięli dyrektor ds. produkcji Milan Nedeljković, przedstawiciele tajlandzkiego rządu oraz ambasador Niemiec w Tajlandii Ernst Reichel, była sygnałem rozpoczęcia prac budowlanych mających na celu uruchomienie lokalnej produkcji akumulatorów wysokonapięciowych piątej generacji. To kolejne zakłady BMW Group, w których produkowane będą  samochody w pełni elektrycznych. Rozpoczęcie planowane jest na drugą połowę 2025 roku.

  • Gotowość do produkcji BEV w kolejnych zakładach BMW Group
  • Rozpoczęcie produkcji modelu elektrycznego w drugiej połowie 2025 r.
  • Budowa własnej linii produkcyjnej akumulatorów wysokonapięciowych piątej generacji w zakładach w Rayong w Tajlandii

Lokalna produkcja akumulatorów wysokonapięiowych w Rayong jest następnym konsekwentnym krokiem w kierunku dalszej elektryfikacji naszej sieci produkcyjnej. Również w tym przypadku opieramy się na naszej zasadzie „lokalnie dla lokalnych”, wspierając rozwój gospodarczy, możliwości zatrudnienia i transfer wiedzy w Tajlandii i regionie ASEAN – podkreślił podczas ceremonii wmurowania kamienia węgielnego Milan Nedeljković, członek zarządu BMW AG ds. produkcji.

Przyszła linia montażu akumulatorów wysokonapięciowych zajmować będzie powierzchnię 4000 m2 i stanie się ważnym rozszerzeniem obszaru działania BMW Group Manufacturing Thailand. Na nowej linii importowane ogniwa akumulatorowe będą składane w moduły, a następnie w akumulatory wysokiego napięcia. BMW Group zainwestowała w ten projekt ponad 1,6 miliarda bahtów, czyli około 42 miliony euro. Znaczna część tej inwestycji, prawie 1,4 miliarda bahtów, czyli około 36 milionów euro, przeznaczona zostanie na zakup najnowocześniejszych maszyn i urządzeń.

Akumulatory wysokonapięciowe do modeli hybrydowych plug-in produkowane są w kooperacji w Tajlandii od 2019 roku. Zakłady BMW Group w Rayong produkują około dwóch tuzinów modeli BMW, MINI i BMW Motorrad i eksportują je na różne rynki ASEAN. W 2023 r. w zakładach w Rayong wyprodukowano ponad 12 000 samochodów i prawie 11 000 motocykli.

Kompleksowy program szkoleń

Dla pracowników w globalnej sieci produkcyjnej prowadzone są szeroko zakrojone programy szkoleniowe. Poprzez transfer wiedzy BMW Group dąży do poprawy kwalifikacji technicznych lokalnych pracowników. Inwestycje w szkolenia i doskonalenie zawodowe pokazują również zaangażowanie BMW Group na rzecz produkcji w Tajlandii.

Wspólny program edukacyjny UNICEF również w Tajlandii

Oprócz promowania indywidualnego rozwoju swoich pracowników BMW Group angażuje się też w postęp Tajlandii i globalne przechodzenie na bardziej zasobooszczędną mobilność. W tym roku BMW Group i UNICEF będą działać razem w Tajlandii, aby poprzez ukierunkowany model edukacji STEM, podnoszenie kwalifikacji i doradztwo zawodowe umożliwić młodym ludziom lepsze ścieżki kariery.

Źródło: BMW

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę