Bezpieczeństwo pracy i ochrona środowiska są zapewnione dzięki użyciu mat olejowych firmy Mewa

Bezpieczeństwo pracy i ochronę  środowiska zapewnia MEWA Mewa

Naprawa zabrudzonych olejami elementów konstrukcyjnych staje się łatwiejsza dzięki wygodnemu i bezpiecznemu umieszczeniu ich na macie olejowej Multitex firmy Mewa. To rozwiązanie umożliwia całkowite skoncentrowanie się na naprawie danego urządzenia. Jest to nie tylko skuteczne, ale również zrównoważone, ponieważ oferowane przez firmę Mewa maty olejowe są wysoce chłonne i wielokrotnego użytku. Mewa dostarcza maty użytkownikowi, następnie odbiera zabrudzone maty i przeprowadza proces prania, tworząc tym samym ekologiczne rozwiązanie.

Dlaczego wiele zakładów nadal stosuje duże i nieporęczne pojemniki do zbierania oleju, podczas gdy można z powodzeniem korzystać z wielofunkcyjnych mat olejowych, które są znacznie bardziej praktyczne? Czy użytkownicy może nie ufają wystarczająco chłonnym właściwościom mat olejowych?

Tekstylna mata olejowa zabezpiecza stanowisko robocze (zdjęcie: Mewa)

Piotr Borowczyk, prezes zarządu MEWA Textil-Service Sp. z o.o.,  nie zgadza się z takim nastawieniem: „Nasza mata Multitex posiada w środku specjalną włókninę, która – zależnie od wielkości – może wchłonąć do 3 litrów cieczy. Szczególną cechą maty jest to, że jej powierzchnia pozostaje jednocześnie prawie sucha, bowiem ciecz jest błyskawicznie odprowadzana z tkaniny zewnętrznej do wnętrza maty i gromadzona jest w rdzeniu chłonnym.“

Dzięki wymiarom 58 x 88 cm, mata olejowa firmy Mewa staje się lekka i łatwa w użyciu. Jej kompaktowe rozmiary pozwalają na wygodne przechowywanie, oszczędzając jednocześnie wiele miejsca. Mata łatwo wsuwa się pod urządzenie lub maszynę podczas prac naprawczych, a także elastycznie dostosowuje się do wszelkich zakamarków i szczelin.

Oferuje skuteczną ochronę instalacji produkcyjnych, komponentów i podłóg przed zabrudzeniem oraz niebezpiecznymi cieczami, gwarantując bezpieczeństwo i utrzymanie czystości na stanowisku pracy. Dzięki matom Multitex, problemy z zabrudzeniami olejowymi czy śliskimi posadzkami stają się przeszłością. Dodatkowo, większe powierzchnie można zabezpieczyć, układając kilka mat obok siebie.

Mata olejowa Multitex może wchłonąć do 3 litrów cieczy (zdjęcie: Mewa)

Co zrobić z matą, gdy już całkowicie nasączy się cieczą? Firma Mewa oferuje bezpieczny, hermetycznie zamykany pojemnik o nazwie SaCon. Jest to stały element systemu do udostępniania mat olejowych wielokrotnego użytku, zaprojektowany do bezpiecznego przechowywania i transportowania mat przez kierowcę serwisu. Taka jest zasada działania usługi firmy Mewa.

"Dostarczamy maty Multitex bezpośrednio do zakładów produkcyjnych lub warsztatów naszych klientów", wyjaśnia Piotr Borowczyk. "W uzgodnionym czasie odbieramy bezpieczny(e) pojemnik(i) z nasączonymi matami, które pierzemy w sposób przyjazny dla środowiska, rygorystycznie sprawdzamy i dostarczamy ponownie do użytkownika. To czyste i zrównoważone rozwiązanie".
 

Żródło: MEWA Textil-Service Sp. z o.o.

 

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę