Batur Convertible – definicja luksusu i wydajności

Batur Convertible – definicja luksusu i wydajności Bentley Motors

Bentley Motors i pracownia Mulliner, specjalizująca się w luksusowej personalizacji samochodów, przedstawiają model Batur Convertible – następcę modeli Batur Coupe i Bacalar Barchetta. To kontynuacja długiej tradycji tworzenia wyjątkowo indywidualnych samochodów, dostosowanych do życzeń każdego z klientów.

  • Bentley Batur Convertible to trzeci współczesny model marki, wykonany przez pracownię Mulliner.
  • Samochód jest wyrazem ewolucji DNA brytyjskiego producenta, która opiera się na nowoczesnym designie. 
  • Do dyspozycji klientów, którzy zdecydują się na ten model będą innowacyjne kolory i materiały, inspirowane głębią natury oraz zwiększone możliwości personalizacji samochodu, m.in. detale wnętrza wykonane z różowego złota. 
  • Powstanie tylko 16 egzemplarzy tego modelu na całym świecie. Każdy z nich jest jednym z ostatnich samochodów marki wyposażonych w ikoniczny silnik W12 o mocy 750 KM.

Batur Convertible zachowuje najmocniejszą wersję ikonicznego silnika W12 marki, z podwójnym turbodoładowaniem o mocy 750 KM, który metaforycznie i dosłownie napędzał sukces marki przez ostatnie dwie dekady. Zakończenie produkcji tego silnika zaplanowano na lato, co sprawia, że Batur Convertible będzie jednym z ostatnich modeli brytyjskiego producenta wykorzystujących ten układ napędowy.

Bentley Motors

Otwarty, dwuosobowy Grand Tourer

Architektura Batur Convertible pozwoliła projektantom Mullinera połączyć design modeli Bacalar i Batur oraz podkreślić dwuosobowy charakter samochodu. „Unoszący się” mostek zlokalizowany za fotelami samochodu nawiązuje do dawnych, sportowych modeli producenta. 

Składany dach dostarcza także walorów estetycznych. Dzięki kombinacji materiałów izolacyjnych, udoskonaleń systemu uszczelniającego i zabiegom akustycznym stworzono system, który można rozłożyć lub schować w zaledwie 19 sekund, przy prędkości do 50 km/h, przekształcając samochód z luksusowego coupe w otwarty Grand Tourer. 

Maksymalne możliwości personalizacji

Pracownia Mulliner będzie współtworzyć każdy egzemplarz Batur Convertible z klientem, korzystając ze specjalnie stworzonego konfiguratora, który umożliwia dostosowanie wszystkich części samochodu pod względem koloru i wykończenia. Dzięki nieograniczonym możliwościom personalizacji każdy pojazd będzie prawdziwie indywidualną wersją, stworzoną na specjalne zamówienie. 

Klienci mają do wyboru niezwykle bogatą paletę kolorów Mulliner, zupełnie spersonalizowany lakier, a nawet ręcznie malowane grafiki. Wszystkie zewnętrzne detale mogą być wykonane w dowolnej kombinacji jasnych lub ciemnych oraz matowych, błyszczących lub tytanowych wykończeń. 

Wewnątrz kabiny klienci mogą wybrać ekskluzywne drukowane w 3D wstawki z różowego złota, stworzone we współpracy z doświadczonymi złotnikami z historycznej dzielnicy w Birmingham w Anglii, gdzie od wieków wytwarzana jest biżuteria. Ta wyjątkowa współpraca podkreśla zdolność marki Bentley do łączenia nowych, zaawansowanych technologii produkcyjnych z tradycyjnymi materiałami i technikami wykończeniowymi.

Bentley Motors

Ikoniczny W12

Każdy Batur Convertible będzie ręcznie wykonany w pracowni Mulliner w angielskiej fabryce producenta w Crewe. Produkcja zostanie ograniczona do zaledwie 16 sztuk, a każda z nich będzie jednym z ostatnich samochodów marki napędzanych ikonicznym silnikiem W12, w jego najpotężniejszej iteracji. Dzięki m.in. zmodyfikowanemu systemowi dolotowemu oraz zmodernizowanej turbosprężarce, samochód może osiągnąć moc 750 KM i 1000 Nm momentu obrotowego, zapewniając wyjątkowe osiągi. 

Rozwój silnika W12 jest celebracją jego osiągnięć. Przez 20 lat jednostka powiększyła swoją moc o prawie 40%, podczas gdy ekonomia paliwowa poprawiła się o 25%. W12 jest sparowany z ośmiobiegową, podwójną skrzynią biegów marki Bentley oraz sportowym układem wydechowym, wykonanym z tytanu. 

Źródło: Bentley Motors

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę