Automechanika 2018 – Schaeffler zabiera odwiedzających w podróż do warsztatu przyszłości

Schaeffler
2.8.2018

W tym roku Schaeffler będzie świętować 25-lecie targów Automechanika we Frankfurcie, w czasie których zaprezentuje warsztat przyszłości. Od 11 do 15 września 2018 odwiedzający największe międzynarodowe targi motoryzacyjne będą mieli okazję szczegółowo zapoznać się z ekscytującym światem napraw samochodów. Zgodnie z założeniami programu cyfryzacji, który Schaeffler wdraża jako część programu „Agenda 4 plus One”, dział Automotive Aftermarket koncentruje się na cyfrowych wyświetlaczach, które łączą codzienną pracę w warsztacie z wiedzą pozyskiwaną z wirtualnej rzeczywistości. A to jeszcze nie wszystko – Schaeffler pokaże także swoje rozwiązania dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia.

Powiązane firmy

Schaeffler Polska Sp. z o.o.

Interaktywne i proste wyjaśnienia dla złożonych zestawów naprawczych – na stoisku o powierzchni 1 000 metrów kwadratowych (Forum: Poziom 0, Stoisko A01) Schaeffler zabierze odwiedzających do warsztatu przyszłości. Wraz ze swoimi markami LuK, INA i FAG, dział Automotive Aftermarket firmy Schaeffler specjalizuje się w dziedzinie rozwiązań dla przeniesienia napędu, silnika i podwozia, a w czasie targów będzie prezentować swoje innowacyjne produkty i usługi. Firma chce zademonstrować, w jaki sposób jej wiedza na temat rozwiązań systemowych może pomóc sprostać rosnącym wymaganiom rynku motoryzacyjnych części zamiennych obecnie i w przyszłości. Schaeffler chce to osiągnąć dzięki bogatemu portfolio produktów z zakresu przeniesienia napędu, wszechstronnemu doświadczeniu w dziedzinie kluczowych systemów silnika oraz szerokiemu programowi, istotnych pod względem bezpieczeństwa, elementów podwozia. 

Spojrzenie w przyszłość przy użyciu wirtualnej rzeczywistości

W tym roku stoisko targowe Schaeffler spogląda w przyszłość. Jedną z atrakcji będą okulary VR. Na żywo na stoisku eksperci techniczni zademonstrują, w jaki sposób przeprowadzić wymianę dwumasowego koła zamachowego (DKZ) i łańcucha rozrządu z zastosowaniem interaktywnego wsparcia. Tutaj codzienna praca w warsztacie i wirtualna rzeczywistość łączą się w jedno. – Chcemy aby odwiedzający nasze stoisko byli nie tylko biernymi widzami – tłumaczy Michael Söding, CEO Automotive Aftermarket, Schaeffler AG. – Mamy nadzieję, że staną się częścią świata naszych produktów i doświadczą z bliska „więcej”. Nie przypadkowo naszym motto jest hasło ‘Get more – be part of it.” Przy wykorzystaniu wirtualnej rzeczywistości zaprezentujemy kluczowe rozwiązania dla system przeniesienia napędu, silnika i podwozia. Z użyciem tabletów, zaprezentujemy w sposób przejrzysty i łatwy do zrozumienia opracowywane przez nas technologie. Odwiedzający nasze stoisko będą mogli otrzymać informacje na różnym poziomie szczegółowości, w zależności od zapotrzebowania. Po zbliżeniu tabletu do jednego z trzech monitorów (przeniesienie napędu, silnik, podwozie) na ekranie pojawią się informacje dotyczące inteligentnych zestawów naprawczych oraz narzędzi specjalnych od Schaeffler. Odwiedzający mogą także uzyskać informacje dotyczące oferty firmy, pokrycia rynku oraz potencjału rynku motoryzacyjnych części zamiennych. Prawidłowy sposób korzystania z narzędzi specjalnych zostanie wyjaśniony w prosty i zrozumiały sposób przy użyciu wirtualnej animacji oraz interaktywnych elementów. 

Spojrzenie za kulisy technologii pojazdów przyszłości

Zgodnie z tematem przewodnim tegorocznych targów “Usługi i mobilność przyszłości”, Schaeffler oferuje ekscytującą podróż przy użyciu swojego “Schaeffler Glass Car”. Ten eksponat wyposażony został w około 40 różnych produktów oraz technologii oferowanych przez Schaeffler na całym świecie – w tym e-sprzęgło, elektromechaniczny stabilizator, moduł regulacji temperatury oraz elektryczną oś. Także w przypadku swojej marki REPXPERT, Schaeffler skupia się na rozwiązaniach przyszłości. Na pięciu stanowiskach, eksperci techniczni będą prezentować w jaki sposób wykorzystać w codziennej pracy w warsztacie produkty oraz rozwiązania naprawcze Schaeffler. Także na tych stanowiskach będzie możliwe użycie tabletów, które tym razem będą łączyć się z portalem REPXPERT. Korzystając z portal, użytkownicy mogą w łatwy i szybki sposób znaleźć odpowiednie części zamienne i uzyskać wsparcie w zakresie profesjonalnej naprawy. Ponadto mają dostęp do wszystkich materiałów dotyczących produktów Schaeffler – jak np. filmy instruktażowe, broszury techniczne czy informacje serwisowe. 

Jedną z atrakcji będzie Audi e-tron FE04, które na co dzień bierze udział w wyścigach Formal-E series. Samochód będzie można oglądać w specjalnej strefie przed halą targową. Jest on całkowicie elektryczny i udowadnia, że technologia Scheffler sprawdza się nawet w najcięższych warunkach wyścigów samochodowych. Kolejną atrakcją będzie AUDI RS5 DTM Show Car od Schaeffler, które będzie wystawione na zewnętrznym terenie targów.
 
Więcej informacji pod adresem: www.schaeffler.com/en/automechanika
 
Źródło: Informacja prasowa Schaeffler

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę