Auta elektryczne marki Kia będą wyposażone w przenośne ładowarki firmy Green Cell

Samochody elektryczne marki Kia będą oferowane z ładowarką Kia

Już od przyszłego miesiąca wszystkie samochody elektryczne marki Kia wyprodukowane w 2024 roku będą seryjnie wyposażone w przenośne ładowarki Habu SE o mocy 11 kW. Najnowszy produkt krakowskiej firmy Green Cell wyróżnia brak wallboxa umieszczonego na kablu, bo wszystkie jego elementy znajdują się we wtyczkach. 

    • Kia Polska rozszerza współpracę z krakowską firmą Green Cell.
    • Od ponad roku wszystkie auta elektryczne i hybrydowe plug-in marki Kia są seryjnie wyposażone w przenośne ładowarki PowerCable.
    • W przyszłym roku samochody elektryczne marki Kia będą oferowane z innowacyjną ładowarką Habu SE w standardzie.
    • Ładowarka Habu SE o mocy 11 kW wyróżnia się kompaktową budową, wszystkie jej najważniejsze elementy są umieszczone we wtyczkach.

Dzięki takiemu rozwiązaniu nowi właściciele samochodów elektrycznych marki Kia nie będą musieli inwestować w montaż wallboxa w garażu. Jego funkcję spełnia przenośna ładowarka Habu SE firmy Green Cell, która zajmuje bardzo mało miejsca i można z niej korzystać zarówno w domu, jak i podczas podróży. Wystarczy dostęp do zwykłego gniazdka.

Kia_Green_cell Kia

We wtyczce ładowarki Habu SE znajduje się wyświetlacz, na którym są widoczne wszystkie opcje i parametry ładowania. Ładowarką steruje się za pomocą jednego przycisku. Urządzenie jest dostarczane w eleganckim etui.

Innowacyjność, funkcjonalność i elegancję przenośnej ładowarki Habu SE potwierdza prestiżowa nagroda Red Dot Design Award, którą firma Green Cell otrzymała w tym roku.

Źródło: Kia

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę