Przełom na rynku ładowania pojazdów elektrycznych AXON EASY 400 kW

Przełom na rynku ładowania pojazdów elektrycznych AXON EASY Ekoenergetyka

Ekoenergetyka, producent infrastruktury ładowania pojazdów elektrycznych dużej mocy na rynku europejskim, przedłużyła umowę z ORLEN Deutschland, niemieckim oddziałem największego polskiego koncernu multienergetycznego ORLEN. W ramach tej współpracy ORLEN Deutschland składa kolejne zamówienie na targach EV w Londynie obejmujące najbardziej zaawansowany model Axon Easy 400.

Nowa ładowarka może zwiększyć zasięg samochodu elektrycznego o 100 km w 2,5 min. Jest ona zgodna z niemieckim prawem kalibracyjnym Eichrecht, które zapewnia konsumentom, że ładowanie jest dokładne i przejrzyste, a także ze standardem płatności Plug & Charge, który umożliwia kierowcom korzystanie ze stacji ładowania bez konieczności przedstawiania karty kredytowej lub korzystania z aplikacji mobilnej.

Strategia elektromobilności ORLEN zakłada zbudowanie silnej pozycji na niemieckim rynku ładowania pojazdów elektrycznych i osiągnięcie liczby ponad 100 HPC do końca 2024 roku. Ekoenergetyka wchodzi na rynek wyposażenia dla operatorów punktów ładowania, oferując ustandaryzowane rozwiązania po zbudowaniu swojej działalności w zakresie infrastruktury dostosowanej do potrzeb operatorów transportu publicznego w miastach takich jak Berlin i Paryż. 

Jesteśmy dumni ze współpracy z Grupą ORLEN, która posiada silną markę, rozbudowaną sieć i ambicje, aby stać się liderem wśród operatorów punktów ładowania w naszej części Europy – powiedział współzałożyciel i prezes Ekoenergetyka-Polska, Bartosz Kubik.Axon Easy 400 pomoże nam zrealizować naszą strategię stania się czołowym dostawcą dla operatorów punktów ładowania, a ta umowa zapewni nam jeszcze większą wiarygodność, gdy będziemy wchodzić na ten wymagający rynek.

Ekoenergetyka zaprezentowała Axon Easy 400 na targach London EV Show. Ładowarki posiadają wskaźnik dostępności LED z 360-stopniową widocznością, technologię odporną na akty wandalizmu i kable o długości do 10 metrów oraz 24-calowy niezależny ekran reklamowy.

ORLEN Deutschland podejmuje znaczące kroki w kierunku zrównoważonej mobilności, przyspieszając swoją strategię rozwoju e-mobilności. Sukces w nowoczesnym środowisku biznesowym wymaga połączenia niezawodnego partnerstwa i zaangażowania w oferowanie najnowszych technologii. Rozszerzając współpracę z Ekoenergetyką możemy połączyć te dwa aspekty i cieszymy się, że możemy złożyć zamówienie na AXON Easy 400 właśnie podczas London EV Show – powiedział Piotr Guział, dyrektor zarządzający ORLEN Deutschland

Podobnie jak w przypadku innych klientów, Ekoenergetyka będzie świadczyć całodobowe usługi zdalnego monitoringu i napraw dla ORLEN Deutschland ze swojej siedziby w Zielonej Górze, przy granicy z Niemcami. Zaawansowane systemy firmy pozwalają na zdalne reagowanie na prawie 60% zgłoszeń awarii; naprawy wymagające fizycznej interwencji są obsługiwane przez ogólnoeuropejską sieć usługodawców firmy.

Źródło: Ekoenergetyka

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę