Akcja naprawcza dla Range Rover Evoque i Discovery Sport

18.12.2015
Reklama
Reklama

British Automotive Polska S.A. powiadomił Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że niektóre samochody marki Range Rover Evoque i Discovery Sport z roku modelowego 2016, wyposażone w silnik diesla, mogą stwarzać zagrożenie dla użytkowników.

Poinformowano, że we wspomnianych samochodach nieprawidłowe poprowadzenie wiązki silnika może prowadzić do jej przetarcia, co w skrajnym przypadku może spowodować wyłączenie się silnika podczas jazdy.

Reklama

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są 22 pojazdy (lista numerów VIN objętych kampanią).

Przedsiębiorca poinformuje właścicieli samochodów o możliwości wystąpienia usterki. Samochody zidentyfikowane po numerze VIN zostaną sprawdzone podczas wizyt w serwisie. Naprawa będzie polegała na montażu dodatkowego wspornika, umożliwiającego prawidłowe poprowadzenie wiązki oraz sprawdzeniu stanu technicznego wiązki. Jeżeli będzie to konieczne, wadliwa wiązka zostanie naprawiona.

Reklama

Źródło: UOKiK

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama