Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód

Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód ZTE

Żyjemy w czasach, w których nawet zakup tak podstawowego dobra, jakim jest samochód, wiąże się z pokusą nabycia dodatkowych akcesoriów. Na szczęście wielu kierowców uwielbia nowinki i chętnie dobiera rozmaite gadżety, które umilają i ułatwiają długie podróże. 

Kamera samochodowa

Najpopularniejszym gadżetem samochodowym jest z pewnością wideorejestrator. To małe urządzenie rejestruje i nagrywa trasę przejazdu. Nagrany materiał może być dowodem w sądzie lub na policji – nagranie bezspornie rozstrzygnie, kto spowodował stłuczkę lub wypadek. Przykładem niedrogiego, ale świetnie nagrywającego wideorejestratora jest model Mio MiVue J30.

Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód zdjęcie w treści artykułu

Mio MiVue J30 jest mała (94,5x40,2x30,5 mm) i z łatwością można ją schować za lusterkiem wstecznym. Posiada rozdzielczość 2.5K 1440p oraz obiektyw o rzeczywistym kącie widzenia 140°. Kamera oferuje wbudowane Wi-Fi, co umożliwia łatwe połączenie z urządzeniami mobilnymi. Dzięki temu można bezpośrednio przenosić nagrania na smartfon. Dodatkowo, MiVue J30 obsługuje aktualizacje OTA.

MiVue J30 posiada superkondensator, który nie traci swojej pojemności w miarę upływu czasu i cyklu zapisów i jest wytrzymały na różnice temperatur. MiVue J30 została wyposażona w inteligentne funkcje przycisków i wskaźników, które jeszcze bardziej ułatwiają korzystanie z urządzenia w sposób intuicyjny. 

Uchwyt na telefon

Obecnie mało który kierowca porusza się samochodem „na pamięć” – większość chętnie korzysta z nawigacji w telefonie. Dla bezpiecznej nawigacji niezbędny jest jednak odpowiedni uchwyt, który utrzyma smartfon w stabilny sposób, nie ograniczając widoczności oraz nie utrudniając jego ładowania.

Uchwytem wartym uwagi jest uniwersalny, magnetyczny uchwyt samochodowy eXc TWICE 2w1. Charakteryzuje go duża powierzchnia styku z telefonem oraz silny magnes. Można go umieścić zarówno na szybie, jak i na kokpicie lub kratce wentylacyjnej. Jest w pełni bezpieczny dla baterii i nie zakłóca sygnału GPS. eXc TWICE 2w1 pasuje do wszystkich aut.

Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód zdjęcie w treści artykułu

Kable i ładowarka

Obecność różnych urządzeń mobilnych w samochodzie wymaga ich podłączenie do źródła zasilania, którą jest zazwyczaj gniazdo zapalniczki. Aby naładować smartfony, tablety, głośniki bluetooth, słuchawki, smartwatche i inne urządzenia zasilane z portu USB, warto zaopatrzyć się w uniwersalną ładowarkę samochodową eXc LIGHT USB-C + 2cUSB 35 W.

Ładowarka ta posiada aż 3 porty: 2 USB-A oraz 1 port USB-C. Ładowarka eXc LIGHT obsługuje najpopularniejsze technologie szybkiego ładowania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów zabezpieczeń, eXc LIGHT, jest w 100% bezpieczna dla ładowanych urządzeń. 

Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód zdjęcie w treści artykułu

Do ładowarki można wybrać dowolny kabel z oferty eXc, w której znajduje się ich ogromny wybór w ponad 20 kolorach. Są one dostępne w długościach od 90 do 200 cm i w 5 typach (USB-A do USB-C, USB-A do USB lightning, USB-A do micro USB, USB-C do USB-C, USB-C do USB lightning) – zależnie od potrzeb.

eXc oferuje przewody wykończone gładkim poliuretanem, np. eXc WHIPPY Pro lub nylonowym oplotem, jak eXc IMMORTAL. Te kolorowe przewody są niezwykle wydajne – wariant USB-C do USB-C poradzi sobie z mocą aż 100W, a więc można go używać nawet do naładowania laptopa.

Internet w samochodzie

Jeśli jesteśmy w trasie i chcemy zapewnić łatwy dostęp do Internetu współtowarzyszom podróży, warto pomyśleć o sieci Wi-Fi w aucie. Do jej stworzenia idealnie sprawdzi się mobilny router ZTE MF79U, który łączy się z Internetem w technologii LTE, zapewniając transmisję danych z prędkością do 150 Mb/s przy pobieraniu oraz 50 Mb/s przy wysyłaniu.

Wystarczy umieścić w nim kartę microSIM i podłączyć do dowolnego gniazdka USB, aby zasilić router, by był on gotowy do pracy. Urządzenie umożliwia stworzenie lokalnego bezprzewodowego hot spotu Wi-Fi, obsługującego do 8 urządzeń jednocześnie.

Akcesoria, w które warto wyposażyć swój samochód zdjęcie w treści artykułu

Router ZTE MF79U wspiera również funkcje, które zapewniają szybkie i stabilne połączenie internetowe oraz dają dodatkowe możliwości. Urządzenie posiada wbudowaną antenę, ale w razie potrzeby, by poprawić sygnał i jakość sygnału, istnieje możliwość podłączenia dodatkowych dwóch zewnętrznych anten – w tym celu router posiada 2 złącza.

MF79U posiada także czytnik kart pamięci microSD – można zatem korzystać z niego jak z podręcznej pamięci USB i odtwarzać pliki multimedialne. Router ZTE MF79U ma niewielkie wymiary (14 x 32 x 102 mm) i z łatwością zmieści się do kieszeni, torby lub schowka samochodowego. 

Źródło: ZTE

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę