Akcesoria przydatne na urlopowe wyjazdy samochodem

Akcesoria przydatne na urlopowe wyjazdy samochodem eXc mobile Polska

Choć majówka za nami, pod koniec miesiąca czeka nas jeszcze jeden długi weekend, a wkrótce potem rozpoczną się wakacje. Wielu z nas wyruszy swoimi samochodami w krótsze i dłuższe trasy. Do każdej podróży warto zawczasu dobrze się przygotować. Oprócz standardowego przeglądu auta, przyda się doposażenia go w kilka użytecznych akcesoriów, które ułatwią i umilą podróż całej rodzinie. 

Uchwyt na telefon

Bez względu na to, czy jedziemy za miasto czy do innego kraju, nawigacja w telefonie jest nieodłącznym przewodnikiem kierowcy. Dla bezpiecznego nawigowania niezbędny jest jednak odpowiedni uchwyt, który utrzyma smartfon w stabilny sposób, nie ograniczając widoczności oraz nie utrudniając jego ładowania. Uchwytem wartym uwagi jest uniwersalny, magnetyczny uchwyt samochodowy eXc TWICE 2w1. Charakteryzuje go duża powierzchnia styku z telefonem oraz bardzo silny magnes. Można go umieścić na szybie, kokpicie lub na kratce wentylacyjnej.  Jest w pełni bezpieczny dla baterii i nie zakłóca sygnału GPS. eXc TWICE 2w1 pasuje do wszystkich aut.

eXc mobile Polska

Ładowarka samochodowa

Obecność wielu urządzeń mobilnych w samochodzie wymaga co jakiś czas ich podłączania do źródła zasilania, którym zazwyczaj jest gniazdo zapalniczki.  Aby bezpiecznie ładować smartfony, tablety, głośniki bluetooth, słuchawki, smartwatche i inne urządzenia zasilane z portu USB, warto zaopatrzyć się w uniwersalną ładowarkę samochodową eXc LIGHT 48 W. Ładowarka posiada aż 3 porty: 2 USB-A oraz 1 port USB-C. Ponadto ładowarka eXc LIGHT obsługuje najpopularniejsze technologie szybkiego ładowania. Dzięki zastosowaniu odpowiednich systemów zabezpieczeń eXc LIGHT jest w 100% bezpieczna dla ładowanych urządzeń.

Kolorowe kable

Do ładowarki samochodowej można dobrać dowolny kabel z oferty eXc, w której znajduje się ich ogromny wybór. Są one dostępne w 5 typach (USB-A do USB-C, USB-A do lightning, USB-A do micro USB, USB-C do USB-C, USB-C do lightning), w 3 długościach (0,9 m, 1,2 m, 2 m) oraz w ponad 20 kolorach. Ze względów ergonomicznych w samochodzie warto jednak stosować krótsze kable, gdyż długie mogą generować bałagan i przeszkadzać kierowcy w obsłudze deski rozdzielczej.

eXc oferuje przewody wykończone gładkim poliuretanem, np. eXc WHIPPY Pro lub nylonowym oplotem, jak eXc IMMORTAL. Te kolorowe przewody są niezwykle wydajne – wariant USB-C do USB-C poradzi sobie z mocą aż 100W, a więc można go użyć nawet do naładowania laptopa.

eXc mobile Polska

Jest jeszcze jedno akcesorium, które choć nie kojarzy się z motoryzacją, może być bardzo użyteczne podczas podróży z dziećmi. Chodzi o słuchawki. Dlaczego? W czasie długich przejazdów dzieciaki zazwyczaj się nudzą, więc rodzice często dają im do zabawy telefony lub tablety. Jeśli jednak każde z dzieci włączy inną grę lub inny film, w samochodzie zapanuje hałas, który szczególnie będzie przeszkadzać kierowcy! Z tego powodu warto wręczyć dzieciom słuchawki, np. eXc COOL – dzięki nim we wnętrzu samochodu zapanuje spokój, a cała rodzina bezpiecznie i w spokoju dojedzie do celu. 

eXc mobile Polska

Źródło: eXc mobile Polska

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę