Afera Porsche. Wymazano Jezusa z reklamy

Afera Porsche. Wymazano Jezusa z reklamy Porsche/YouTube

Pod wpływem krytyki marka luksusowych samochodów Porsche postanowiła nieznacznie zmienić swoją reklamę. Pierwotnie z klipu poświęconego modelowi 911 usunięto figurę Jezusa.

Z okazji 60. rocznicy kultowego porsche 911 firma postanowiła stworzyć specjalny materiał wideo. Opublikowany 7 sierpnia klip pokazuje konkretnie model 911 S/T, kosztujący bagatela 1,2 mln zł. W nawiązaniu do roku stworzenia pierwszego takiego auta, wydano jedynie 1963 sztuk urodzinowego wydania. Dla kolekcjonerów z pewnością będzie to łakomy kąsek.

Jezus zniknął z reklamy Porsche

Pozostali fani motoryzacji mogą podziwiać 911 S/T na krótkim filmie, pokazującym sceny z życia posiadacza tego luksusowego wozu. W jednej ze scen uważni internauci zwrócili jednak uwagę, że twórcy klipu dokonali znaczącego retuszu. Podczas przejazdu przez Most 25 kwietnia w Lizbonie w tle nie widać pomnika Jezusa.

Chodzi o figurę podobną do tej brazylijskiej z Rio de Janeiro. Jak się okazało, w reklamie Porsche pomnik całkowicie wymazano. W sieci szybko zaroiło się od krytycznych komentarzy, po których firma zdecydowała się na szybką reakcję. Do sieci trafiła już wersja filmu z cofniętymi zmianami.

Źródło: Porsche, YouTube

Rzeczniczka Porsche przeprasza

Na łamach „Daily Mail” rzeczniczka firmy Porsche przyznała, że ocenzurowanie figury Jezusa było błędem. Przeprosiła wszystkich, którzy poczuli się tym manewrem urażeni.

We wcześniej przesłanej wersji filmu promującego 911 S/T usunięto charakterystyczny punkt orientacyjny. Był to błąd i przepraszamy za ewentualne urażenie odbiorców. Oryginalny film jest teraz dostępny online – oświadczyła.

Źródło: WPROST.pl

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę