Wobec wyzwań związanych z ograniczaniem emisji gazów cieplarnianych, jedną z kluczowych metod dekarbonizacji w transporcie drogowym staje się paliwo gazowe.
Girteka, europejska firma transportowa, uruchomiła nowy program - Alternative Fuel Program (AFP) jako jedną z inicjatyw w działaniach na rzecz dekarbonizacji procesów logistycznych poprzez zastosowanie paliwa HVO w codziennych operacjach.
W dniach 2-3 października 2024 roku w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym w Gdyni odbyła się VIII Konferencja Polskiej Platformy LNG i bioLNG.
Raben Transport, spółka należącą do Grupy Raben, specjalizująca się w transporcie ładunków całopojazdowych, nawiązała współpracę z niezależną grupą multienergetyczną Unimot.
Raben Transport jako pierwsza spółka w Grupie Raben w Polsce postawiła sobie za cel, by w 2025 roku 10% jej floty korzystało z paliw alternatywnych.
Toyota, Idemitsu Kosan, ENEOS i Mitsubishi Heavy Industries (MHI) prowadzą badania nad wdrożeniem paliw neutralnych pod względem emisji dwutlenku węgla, które mogą przyczynić się do dekarbonizacji transportu.
Porsche Mobil 1 Supercup rozpocznie nowy sezon, tankując samochody e-paliwem, które jest potencjalnie niemal neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla.
Nowy rok przywita kierowców zmianami na stacjach benzynowych. Niestety nie będą one dotyczyć niższych cen paliwa, a nowego rodzaju Pb 95 z oznaczeniem E10. Ten ma zastąpić popularną 95-tkę E5.
Toyota przyspiesza rozwój technologii biopaliw neutralnych klimatycznie.
HVO, czyli uwodorniony olej napędowy do pojazdów z silnikiem Diesla, wykonany jest w całości z surowców odnawialnych.
Nissan prezentuje samochód elektryczny z ogniwami paliwowymi zasilanymi bioetanolem, o zasięgu powyżej 600 km.
PKN ORLEN zaangażował się w projekt badawczo-rozwojowy, który ma na celu rozwój zaawansowanych technologii produkcji biokomponentów.
Chcesz otrzymać nasze czasopismo?