Jaki prezent dla zmotoryzowanego taty?

Jaki prezent dla zmotoryzowanego taty?
16.6.2020

Już 23 czerwca ojcowie będą obchodzić swoje święto. By ułatwić zakup udanego prezentu, firma OSRAM przedstawia kilka podpowiedzi produktowych, które ucieszą wszystkich miłośników motoryzacji.

1. Bezpieczeństwo w prezencie

Klasyczne źródła światła do reflektorów głównych to zawsze dobry wybór na prezent. Dziś nie są to już tylko zwykłe żarówki, spełniające podstawową funkcję oświetleniową, lecz gama najróżniejszych produktów z dodatkowymi parametrami. Spośród tych najpopularniejsze są źródła światła generujące więcej światła na drodze i dłuższy zasięg, co przekłada się na bezpieczeństwo i wyjątkowy komfort podróży, zwłaszcza po zmroku. To zapewnią m.in. żarówki Night Breaker Laser. Wytwarzają nawet do 150% jaśniejsze światło i oświetlają drogę nawet do 150 m przed samochodem. Takie parametry w parze z bielszą barwą światła (do 20%) zapewniają lepszą widoczność i umożliwiają kierowcom szybszą reakcję na niebezpieczeństwo podczas jazdy. 

2. Design w kabinie

LEDowa lampka Onyx Copilot ucieszy wszystkich potrzebujących dodatkowego oświetlenia w kabinie. Nieoślepiająca, ciepła barwa światła o temperaturze barwowej 3200 K i elastyczne silikonowe ramię lampki pozwalają na komfortowe użytkowanie i skierowanie wiązki światła tam, gdzie jest ono potrzebne. Onyx Copilot można stosować zarówno w pojazdach z napięciem 12 V, jak i 24 V, a trwałość lampy oszacowano nawet na 20 000 godzin.

3. Dla zapobiegliwych

Chyba każdy kierowca w swojej historii podróżowania doświadczył rozładowanego akumulatora. Jeśli nasz motoryzacyjny fan ma już na swoim koncie kilka takich sytuacji warto obdarować go inteligentną ładowarką, pełniącą rolę prostownika z dodatkowymi funkcjami. Pozwoli ona na uzyskanie pełnej gotowości akumulatora do uruchomienia samochodu w każdym momencie. Może także posiadać specjalne tryby pracy, takie jak na przykład „tryb podtrzymania”, który utrzymuje naładowanie na poziomie 100% przez nieograniczony czas. 

4. Na zapas…

Pozostając w temacie nieprzewidzianych usterek – zbliża się czas wakacyjnych wojaży. Wprawdzie chyba nikt nie wybiera się w podróż z myślą, że coś mu się przydarzy, ale lepiej przygotować się na wszystko. Zestaw zapasowych żarówek to zakup, który kierowcy zazwyczaj odkładają na później, dlatego wręczenie kompletu z zapasowymi żarówkami halogenowymi, pomocniczymi oraz bezpiecznikami – OSRAM Original Minibox – może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Udanym prezentem będzie także czołowa latarka LEDguardian Saver Light Plus, która poza podstawową funkcją ma także inne – młotek do szyb, nóż do pasów bezpieczeństwa i błyskowe światło ostrzegawcze, które zwiększy bezpieczeństwo i pomoże dostrzec stojące np. na poboczu auto innym kierowcom.

5. Do pracy w garażu

Nie zapominajmy o dużej grupie samochodowych majsterkowiczów lubiących regularnie zaglądać pod maskę. Dla nich idealne okażą się LEDowe lampy, które zapewnią optymalne oświetlenie w nawet najtrudniej dostępnych miejscach. Czołową latarkę Headlamp 300 można obracać w zakresie 75 stopni. Ta cecha w połączeniu z regulacją ostrości gwarantuje, że światło pada tam, gdzie jest potrzebne.

Z kolei lampy Penlight mają lekką i kompaktową konstrukcję umożliwiającą doświetlenie wąskich przestrzeni i trudno dostępnych miejsc. Posiadają także dodatkowe funkcje: Penlight 150 – latarkę, a Penlight 150 UV-A – światło UV pomocne np. przy wykrywaniu przecieków w układzie klimatyzacji.

Źródło: OSRAM

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę