ZF Group i Foxconn współpracują w obszarze systemów podwozi

ZF i Foxconn współpracują w obszarze systemów podwozi ZF

ZF Friedrichshafen AG (ZF Group), jeden z największych na świecie dostawców motoryzacyjnych, oraz Hon Hai Technology Group (Foxconn), największy na świecie producent elektroniki, ogłosiły dziś partnerstwo 50-50 w zakresie systemów podwozi samochodów osobowych. Jest to ważny krok mający na celu przyspieszenie i rozszerzenie możliwości w branży motoryzacyjnej i łańcucha dostaw dla czołowych klientów.

  • Foxconn nabywa 50% udziałów w ZF Chassis Modules GmbH;
  • Strategiczne partnerstwo ma na celu obustronny rozwój działalności i poszerzenie bazy klientów;
  • Partnerzy rozmawiają o dalszych perspektywach.

Foxconn nabędzie 50% udziałów w ZF Chassis Modules GmbH, jednostce należącej do ZF Group, która zajmuje się montażem systemów osi samochodów osobowych i której wartość rynkowa wynosi około 1 miliarda euro. Umożliwi to strategiczne partnerstwo, które jeszcze bardziej zwiększy możliwości ZF Chassis i otworzy nowe perspektywy dla Foxconn w sektorze motoryzacyjnym. Partnerstwo pozwoli na wzajemne wykorzystanie potencjału obu firm i rozszerzenie oferty produktów w zakresie silników spalinowych, a zwłaszcza pojazdów elektrycznych (ICE/EV).

Dzięki Foxconn zyskaliśmy silnego partnera strategicznego, z którym możemy stworzyć nowe perspektywy i możliwości dla ZF Chassis Modules GmbH. ZF jako globalny dostawca dla branży motoryzacyjnej i Foxconn jako wiodący producent elektroniki doskonale się uzupełniają, aby wspólnie pozyskiwać nowe grupy klientów i rozszerzać swoją działalność, zwłaszcza na rozwijających się rynkach. Dzięki temu krokowi realizujemy naszą strategię rozwoju określonych obszarów biznesowych ZF przy wsparciu partnerów spoza dotychczasowych rynków – mówi CEO ZF, dr Holger Klein.

ZF_Foxconn_podwozia_samochodow_osobowych_wspolpraca ZF

Jestem niezwykle podekscytowany tym partnerstwem. Globalna sieć Foxconn i know-how w zakresie zarządzania łańcuchem dostaw, a także wiedza, staranność i zaangażowanie ZF Chassis zaowocują udaną realizacją tworzenia wartości dodanej dla naszych akcjonariuszy. Chcemy również zbadać więcej możliwości partnerstwa z Grupą ZF w szerszej perspektywie transportu i mobilności – powiedział Young Liu, prezes i dyrektor generalny Foxconn.

Wartość rynkowa jednostki biznesowej ZF wynosi około 1 miliarda euro lub więcej. ZF i Foxconn spodziewają się, że umowa JV wejdzie w życie w ciągu sześciu do dziewięciu miesięcy od jej podpisania i po zatwierdzeniu przez organy regulacyjne.

ZF Chassis Modules GmbH, obsługująca globalnych producentów samochodów premium i seryjnych, jest reprezentowana w 25 lokalizacjach na całym świecie. Zatrudnia około 3300 pracowników, z czego 100 w Niemczech. Oczekuje się, że sprzedaż tej jednostki przekroczy 4 miliardy euro w 2023 roku.

Źródło: ZF

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę