Żarówki halogenowe Philips

Żarówki halogenowe Philips Philips
3.9.2020

Producenci oświetlenia samochodowego nieustannie pracują nad ulepszeniem parametrów użytkowych, które mają niebagatelny wpływ na widoczność na drodze. Przykładem na to są żarówki halogenowe Philips, które w nowych wersjach właśnie zadebiutowały na polskim rynku.

W żarówce Philips WhiteVision szklaną bańkę pokryto opatentowaną formułą gradientowej powłoki, przeprojektowano konstrukcję skrętki, a unikalna mieszanka gazów została wtłoczona pod ciśnieniem aż 15 barów. Osiągnięto przy tym dłuższą żywotność, np. 540 godzin ciągłej pracy dla H4.

Powiązane firmy

Z kolei bańkę Philips X-tremeVision Pro150 wykonano z unikalnego szkła kwarcowego Diamond Precision z filtrem UV. Wewnątrz znalazła się mieszanka zawierająca m.in. ksenon i krypton. Symbol „150” oznacza procentową różnicę względem wymaganego prawem minimum wydajności wiązki światła. W tym przypadku przekłada się to na doświetlenie kolejnych 70 metrów drogi.

Jeszcze wyższą wydajność wiązki osiągnięto w żarówkach RacingVision GT200. Powleczenie bańki metodą sitodruku (H4) i gradientu (H7) pozwoliło jeszcze precyzyjnej ukształtować sposób padania światła na drogę.

Więcej: www.philips.pl

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę