Zalety zintegrowanych usług w zakresie czyszczenia części i pojazdów

MEWA
23.2.2021
Reklama
Reklama

Czyste elementy i części pojazdów mają istotny wpływ na ich funkcjonowanie. Jednocześnie czyste są stanowiska pracy w warsztacie, a to oznacza zdrowe środowisko w ogóle. Jak to osiągnąć? Najlepiej korzystając ze zintegrowanych usług w zakresie czyszczenia.

Czyściwa

MEWA, jako firma outsourcingowa, oferuje czyściwa na zasadzie wynajmu – dostarcza, odbiera, pierze i ponownie dostarcza czyste już czyściwa do klienta.

Czyściwa MEWATEX bardzo szybko wchłaniają różne ciecze, są wytrzymałe i wygodne w zastosowaniu. Są one dostępne w różnych wersjach i dla rożnych zastosowań – od bardzo wytrzymałych do ogólnego stosowania, po czyściwa wykonane ze specjalnej przędzy, przeznaczone do delikatnych, np. polerowanych powierzchni. W przeciwieństwie do czyściw z papieru technologia czyściw bawełnianych wielokrotnego użytku pozwala na odzyskiwane z czyściw olejów, smarów i innych cieczy, które potem wykorzystywane są ponownie przez firmę MEWA w pralniach w procesie nagrzewania linii pralniczych i płuczących. Czyściwo jest też bardzo ekonomiczne w zastosowaniu, bowiem to samo czyściwo może być prane i używane aż do 50 razy. Dzięki temu można uniknąć znacznych ilości odpadów, które zanieczyszczają środowisko naturalne.

Czyściwa dostarczane są w zaopatrzonych w specjalną szczelnie zamykaną pokrywę pojemnikach SaCon, opracowanych przez firmę MEWA w tym celu. Ponieważ pojemniki są bardzo szczelne, nie istnieje zagrożenie samozapłonu zgromadzonych w pojemniku brudnych czyściw. Każdy pojemnik SaCon zaopatrzony jest w kółka, jest zatem mobilny o może być ustawiony w dowolnym miejscu, np. bezpośrednio koło czyszczonej maszyny, wtedy czyściwa są zawsze pod ręką.

Reklama

Mata olejowa Multitex

Mata zbierająca olej MEWA Multitex zapewnia skuteczną ochronę przed wszelkimi wyciekami powstającymi podczas napraw i konserwacji. Mata szybko wchłania wszelkie ciecze, które stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa pracy w warsztacie. Mata olejowa ma wymiary 60 x 90 cm, ale pojedyncze maty można również łączyć ze sobą, chroniąc tym samym większą powierzchnię. Mata, która waży tylko 600 gramów, może pomieścić od 2,5 do 3 litrów cieczy. Oleje silnikowe i przekładniowe, rozpuszczalniki, ciecze chłodząco-smarujące i ługi są magazynowane w sposób bezpieczny i czysty w odpornym rdzeniu ssącym, wykonanym ze specjalnej włókniny. Podobnie jak czyściwa, maty olejowe są wynajmowane przez firmę MEWA: brudne maty są odbierane od użytkownika, prane, czyszczone i ponownie dostarczane już czyste.

Powiązane firmy

Reklama

Myjka Bio-Circle

MEWA BIO-CIRCLE jest urządzeniem ekologicznym: nie wykorzystuje rozpuszczalników i lotnych związków organicznych. Nie stanowi zatem również zagrożenia dla ludzkiej skóry. Rozkładu biologicznego resztek tłuszczy i olejów dokonują naturalne mikroorganizmy. To sprawia, że efekt czyszczenia jest długotrwały. Myjka bardzo dobrze sprawdza się przy usuwaniu zanieczyszczeń w postaci olejów i tłuszczów, a także pozostałości po procesie krakingu. W takich właśnie zastosowaniach wodnisty i ph neutralny biologiczny płyn do czyszczenia objawia cały swój potencjał w zakresie czyszczenia. Bez problemu usuwa również organiczne związki chemiczne, takie jak np. cukier, wykorzystywany w przemyśle spożywczym, co nie jest możliwe przy zastosowaniu zwykłych rozpuszczalników.

Szczególne dobrze zatem urządzenie radzi sobie z usuwaniem takich zanieczyszczeń jak tłuszcze i oleje, sole, wiórki i pył czy cukier. Nie nadaje się natomiast do usuwania lakierów, farb, żywic, silikonów oraz biocydów. Te substancje nie mogą być wprowadzane do systemu urządzenia, bowiem są one szkodliwe dla mikroorganizmów.

Urządzenie zaopatrzone jest w specjalną wannę i pędzel do mycia części. MEWA oferuje dwie wersje ekologicznej myjki Bio-Circle do czyszczenia części. Mniejsza myjka wyposażona jest w kółka i dzięki temu jest bardzo zwrotna. Ma ona nośność 90 kg, a duża myjka – 220 kg, dzięki temu można myć również dość duże części. W czyszczeniu uczestniczą naturalne mikroorganizmy. Dzięki temu płyn czyszczący o zapachu świeżych, zielonych jabłek, jest przyjazny dla środowiska i nie stanowi zagrożenia dla użytkownika. Wynajem myjki obejmuje także regularne uzupełnianie płynu czyszczącego i wymianę filtrów w uzgodnionych z użytkownikiem odstępach czasu.

Zintegrowane zastosowanie wyżej wymienionych rozwiązań pozwala efektywnie utrzymać czystość w zakładzie produkcyjnym lub w warsztacie, zoptymalizować koszty i jednocześnie jest bardzo ekologiczne. Usługa wynajmu odciąża użytkownika w jego codziennej pracy, bowiem to usługodawca dba o to, by środki i urządzenia niezbędne do czyszczenia były zawsze dostępne na miejscu. Poza tym użytkownik otrzymuje wszystkie produkty od jednego usługodawcy, co znacznie upraszcza proces zamawiania i korzystania z usług.    

Źródło: MEWA Textil-Management

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama