Wyszukiwanie części po numerze VIN dzięki cairo.B2B WEBTERMINAL

CAIRO-soft

CAIRO-soft, producent oprogramowania dla branży motoryzacyjnej, udostępnił nową funkcjonalność w katalogu zamówieniowym cairo.B2B WEBTERMINAL - dobór części zamiennych poprzez numer VIN na podstawie danych Laximo. 

Działanie mechanizmu cairo.B2B WEBTERMINAL

W katalogu zamówieniowym cairo.B2B WEBTERMINAL zaimplementowany został mechanizm, który pozwala precyzyjnie określić pojazd, jego wyposażenie oraz wyszukać pasujące do niego części wg unikatowego numeru identyfikacyjnego pojazdu – VIN. System udostępnia czytelne graficzne schematy budowy podzespołów pojazdu oraz szczegółowe informacje o częściach zastosowanych w konkretnym egzemplarzu pojazdu. Dzięki wyszukiwarce można dobrać części zamienne pasujące do wybranego pojazdu.

CAIRO-soft

Korzyści płynące z wyszukiwania wg numeru VIN

Dzięki dokładnej identyfikacji pojazdu na podstawie numeru VIN można zyskać nowe możliwości odpowiedniego doboru części, co w efekcie wpływa na ograniczenie liczby zwrotów. To z kolei bezpośrednio przekłada się na oszczędności w sferze obsługi transportowo – logistycznej firmy. Łatwy dostęp do czytelnych graficznych schematów przyspiesza dostęp do precyzyjnej informacji i tym samym oszczędza czas niezbędny do prawidłowego doboru części.

Każda hurtownia, sklep czy warsztat samochodowy korzystający z katalogu zamówieniowego cairo.B2B WEBTERMINAL, dzięki tej funkcjonalności uzyska dostęp do pewnej informacji dostarczanej przez specjalistyczną bazę danych Laximo. Jest to metoda wyszukiwania części zamiennych na podstawie kodu OE, zapewniająca szybkość pracy i eliminację pomyłek. Baza ta jest uzupełnieniem danych TECDOC.

Źródło: CAIRO-soft

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę