Mio MiVue 812 – nowy wymiar nagrań w 60 FPS

Wideorejestrator Mio MiVue 812 – nowy wymiar nagrań w 60 FPS Mio
9.12.2020

Marka Mio poszerza swoją ofertę o nowy model wideorejestratora Mio MiVue 812. Dostępne od grudnia urządzenie posiada innowacyjną funkcję informowania o odcinkowym pomiarze prędkości oraz pozwala nagrywać w 60 FPS.

Obraz jak w kinie

Kupując wideorejestator zazwyczaj kierowcy musieli wybierać między produktem z wysoką szczegółowością obrazu a modelem, który będzie gwarantował nieprzycinające się nagranie przy dynamicznej jeździe. W Mio MiVue 812 problem ten został rozwiązany poprzez możliwość personalizacji rozdzielczości nagrań. Coraz częściej zdarza się, że oprócz ekranu wiedeorejestratora czy laptopa nagraną trasę wyświetlamy na dużo większych monitorach i telewizorach. Gdy wideorejestator nie ma zapewnionej gęstości minimum 30 klatek na sekundę niemal niemożliwe jest, by wyświetlany na dużych ekranach film był wyraźny a szczegóły takie jak numery rejestracyjne pojazdu widoczne. Dlatego w modelu MiVue 812 zagwarantowano możliwość rejestracji w rozdzielczości często stosowanej do produkcji kinowej. Mowa tu o rozdzielczości, 2K 1440 p, która jest dwukrotnie większa niż często stosowana w kamerach samochodowych rozdzielczość Full HD. Jednym z wyznań czekających na wideorejestator jest zachowanie wysokiego poziomu nagrań przy dużych prędkościach. Często zdarza się, że do wypadku dochodzi w trakcie wyprzedania. Zazwyczaj wyprzedające nas auto porusza się ze znaczną prędkością. Dla wiedeorejestratora, który nagrywa z gęstością zapisu mniejsza niż 30 FPS, uchwycenie pełnego obrazu sytuacji jest niemal niemożliwe. Aby mieć pewność, że nagranie nawet przy wysokiej jakości będzie płynne i wszystkie szczegóły będą widoczne Mio MiVue 812 nagrywa z gęstością zapisu wynoszącą 60 klatek na sekundę.

Kolejną innowacyjną funkcją, która pomoże kierowcom zachować płynną jazdę jest innowacyjna funkcja informowania o odcinkowym pomiarze prędkości. Gdy podczas podróży kierowca napotka na odcinkowy pomiar prędkości Mio MiVue 812 pokaże dystans oraz czas w sekundach do zbliżającego się punktu pomiaru. Urządzenie dostarczy również informacji o obowiązujących na odcinkach ograniczeniach, a także poinformuje kierowcę o jego średniej prędkości na mierzonej trasie.

Jeszcze do niedawna osoby szukające kamery samochodowej w przedziale pomiędzy 300 a 600 złotych nie miały łatwego zadania. Wybór tańszego produktu zazwyczaj wiązał się z zakupem kamery wyposażonej w niskiej jakości plastikową optykę, z małym kątem widzenia i przysłoną, która nie gwarantowała wysokiej jakości nagrań. Na drugim biegunie znajdowały się kamery, które spełniały kryterium jakości, lecz ich cena niejednokrotnie przekraczała możliwości zakupowe kierowców. Dlatego największy w Europie producent tego typu urządzeń postanowił wypełnić tę lukę najnowszym Mio MiVue 812.

Aby kamera wzorowo spełniała swoje zadanie zastosowano wysokiej klasy optykę. Przysłona F: 1,8 w połączeniu z wysokiej jakości sensorem optycznym, zestawem szklanych soczewek oraz autorską technologią Mio TM Night Vision powoduje, że nawet przy szarówce, gwałtownej zmianie naświetlenia lub w nocy nagrany obraz jest prawidłowo naświetlony, zachowuje zoptymalizowany kontrast barw, a wszystkie szczegóły są doskonale widoczne.

Wsparcie dla kierowcy

MiVue 812 to nie tylko perfekcyjny obraz. Urządzenia posiada również szereg funkcji, które pomagają kierowcy podczas jazdy. Jedną z nich jest wbudowana i na bieżąco aktualizowaną baza fotoradarów Na widok skrzynki, w której zamontowane są fotoradary kierowcy bardzo często reagowali gwałtownym hamowaniem, co niejednokrotnie kończyło się stłuczką. Wbudowana baza fotoradarów pozwala ostrzec kierowcę o zbliżającym się pomiarze prędkości na tyle wcześnie, by ten w razie potrzeby mógł bezpiecznie skorygować swoją prędkość. Dodatkowo stałe aktualizacje bazy gwarantują, że kierowca zawsze będzie miał aktualna informację o tym, gdzie znajduje się fotoradar.

Aby uczynić nagranie niepodważalnym dowodem kamera posiada wbudowany moduł GPS. Rejestruje on lokalizacje i prędkość jaką rozwinęło auto podczas nagrania. Kolejnym narzędziem, w które ,,uzbrojony” został Mio ten model jest trzyosiowy sensor przeciążeń. Gdy przydarzy się wypadek lub nagła zmiana kierunku ruchu, sensor natychmiast to zarejestruje i zabezpieczy dane przed skasowaniem. Elementem, który pozwala uzyskać pełnię informacji jest możliwość podłączenia kamery tylnej Mio MiVue A50. Po podłączeniu do MiVue 812 kamery tylnej wideorejestator jednocześnie nagrywa przód i tył auta. Po podłączeniu do dodatkowego urządzenia Smartbox zyskujemy także inteligentny tryb parkingowy. Wszystko to zostało zamknięte w dyskretnej obudowie z dużym i czytelnym wyświetlaczem o przekątnej 2,7’’.

Produkt dostępny jest w cenie 520 zł. Do końca grudnia trwa akcja Cashback na wybrane urządzenia Mio, w ramach której można uzyskać do 250 zł zwrotu.

Więcej informacji o Mio:
www: www.mio.com/pl_pl/
Youtube: www.youtube.com/channel/UCYtY3Zu_BTtv9cLejQ-S35w
Instagram: www.instagram.com/mio.polska/
Facebook: www.facebook.com/MioPolska/

Więcej informacji na temat firmy i jej produktów znajduje się pod adresem www.mio.com/pl.

Źródło: 4 PUBLICITY

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę