Volkswagen - najczęściej sprowadzana marka samochodu w 2018 roku

23.8.2019

W 2018 r. najwięcej sprowadzili aut z Niemiec, które są najtańszym kierunkiem transportowym. Natomiast jeśli chodzi o markę najczęściej sprowadzano samochody Volkswagen. Szczegółowe dane o sprowadzaniu samochodów z zagranicy prezentuje nowy raport Clicktrans.

Na podstawie tysięcy zleceń transportu samochodów, które zostały przeanalizowane w serwisie Clicktrans wynika, że w 2018 r. wzrosła liczba sprowadzanych samochodów w  porównaniu z poprzednim rokiem. Według danych Ministerstwa Finansów do Polski z zagranicy sprowadzono w 2018 ponad 945 tys. używanych pojazdów o łącznej wartości przekraczającej 16 miliardów złotych.

© Clicktrans

Skąd Polacy sprowadzają samochody?

W 2018 r. najwięcej samochodów trafiło do Polski z Niemiec. Niemal połowa samochodów (47%) była transportowana z obszaru naszego zachodniego sąsiada. – Sprowadzanie samochodów z Niemiec to stały trend zauważalny od lat. Już w 2015 r. ponad 40% sprowadzanych aut pochodziło z Niemiec. Przewaga Niemiec stale rośnie, w 2018 roku żaden z innych krajów nie przekroczył 10% – tłumaczy Michał Brzeziński, CEO Clicktrans.

© Clicktrans

Ile kosztuje sprowadzenie samochodu?

W 2018 r. Polacy najmniej płacili za sprowadzenie samochodu z Niemiec (1255 zł), najwięcej – z Hiszpanii (3349 zł). W porównaniu z rokiem 2017, droższe było sprowadzanie samochodów m.in. z Francji (207 zł drożej niż w roku poprzednim), tanieje natomiast transport aut z krajów skandynawskich – Szwecji i Danii.

© Clicktrans

Jakie marki wybierają Polacy?

Volkswagen od lat jest faworytem polskich kierowców. Co dziesiąte auto sprowadzone do kraju miało na masce znak Volkswagena (10,5%). Jednak Volkswagen, po latach dominacji, musi mierzyć się z coraz mocniejszym rywalem. W 2018 r. Audi uzyskało wynik niezwykle zbliżony do Volkswagena – 10,2%. Ostatnie miejsce na podium zajął Opel (8,4%).

„Raport Samochody 2018” to trzecia edycja raportu na temat sprowadzania samochodów do Polski. Raport został opracowany na podstawie niemal 170 tys. zleceń użytkowników serwisu Clicktrans.pl dotyczących transportu samochodów w latach 2011-2018. Szczegółowe informacje, wnioski oraz wykresy zawarte zostały w raporcie. 

Źródło: Clicktrans

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę