Tour de France po raz kolejny z Continental

Tour de France po raz kolejny z Continental Continental

W wyścigu o żółtą koszulkę Tour de France o zwycięstwach i miejscach na podium decydują nie tylko kolarze, czy strategia zespołu, ale także sprzęt i stosowane w rowerze opony. Continental po raz kolejny jest jednym z głównych sponsorów tego legendarnego wydarzenia. Sześć zespołów kolarskich przejedzie Wielką Pętlę na oponach Continental, a oprócz tego samochody techniczne zostaną wyposażone w produkty Continental klasy premium.

  • Oficjalne samochody kolumny Tour de France wyposażone zostaną w opony PremiumContact 6 i EcoContact 6;
  • 6 z 22 zespołów wybrało najnowocześniejsze technologicznie opony Continental;
  • Enno Straten, Head of Strategy, Analytics & Marketing EMEA: „Continental wnosi znaczący wkład w bezpieczne i bardziej zrównoważone zawody”.

Najlepsze międzynarodowe zespoły użyją opon Continental

Łącznie sześć zespołów (INEOS Grenadiers, Movistar Team, Bahrain Victorious, Intermarché-Circus-Wanty, UAE Team Emirates i Groupama-FDJ) będzie rywalizować w tegorocznym Tour de France na ogumieniu Continental Grand Prix 5000 S Tubeless Ready. Ta zaawansowana technologicznie opona wyścigowa została opracowana i ręcznie wykonana w fabryce Continental w niemieckim Korbach.

Grand Prix 5000 S TR jest lżejsza i szybsza od swoich poprzedniczek oraz posiada mocniejsze ściany boczne, dzięki czemu wyznacza nowy standard w technologii tubeless ready. Opona wyróżnia się również optymalną równowagą między masą a przebiegiem oraz osiągami a komfortem i odpornością na przebicie, co czyni ją idealnym ogumieniem sportowym.

Zapewnia szybszą, bardziej komfortową jazdę i zwiększoną ochronę przed przebiciem – kluczowe atrybuty w warunkach, które kolarze oraz rowery napotkają podczas Tour de France. Postępy poczynione w technologii opon odegrały znaczącą rolę w systematycznym podnoszeniu średnich prędkości odnotowywanych podczas wyścigów. Wartość ta podczas inauguracyjnej edycji wynosiła 25 km/h, obecnie przekracza 41 km/h, mimo że profil trasy z biegiem lat staje się coraz bardziej wymagający.

continental_pp_tour_de_france Continental

Continental w kolumnie wyścigu

Zastosowane opony samochodowe PremiumContact 6 i EcoContact 6 łączą w sobie komfort, precyzyjną reakcję układu kierowniczego, wyjątkowe bezpieczeństwo oraz dobre właściwości środowiskowe. Dzięki temu idealnie sprawdzą się w roli opon pojazdów technicznych, które z zawrotną prędkością pokonują zalane deszczem zakręty, długie kilometry płaskich dróg czy nasłonecznione górskie podjazdy. Wszystkie montowane na samochodach kolumny wyścigu opony wyposażone są w innowacyjną technologię ContiRe.Tex, po raz pierwszy zaprezentowaną przez Continental w sierpniu 2021 roku.

Jako jeden z pięciu głównych sponsorów, marka Continental znów będzie mogła zabłysnąć podczas Tour de France. Nasze opony do samochodów osobowych i rowerów sprawdzone zostaną w najcięższych warunkach, co pozwoli im zaprezentować swoje wyjątkowe właściwości i osiągi. Dzięki naszej wiedzy technologicznej oraz ambitnym celom środowiskowym, które realizujemy wraz z Amaury Sport Organisation, wnosimy znaczący wkład w bezpieczną i zrównoważoną rywalizację podczas Tour de France – mówi Enno Straten, Head of Strategy, Analytics & Marketing EMEA w Continental.

continental_pp_tour_fahrzeug Continental

Źródło: Continental

Tagi artykułu

Zobacz również

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę