Tenneco dostarcza rozwiązania dla układów zawieszenia w SUV-ach Jaguar E-PACE

Tenneco
14.12.2018

Tenneco Inc. (NYSE:TEN), globalny dostawca produktów i systemów osiągów jezdnych i ochrony powietrza, będzie dostarczać rozwiązania dla układów zawieszenia w kompaktowych SUV-ach Jaguar E-PACE. Standardowe kolumny przednie i amortyzatory tylne Tenneco stanowić będą podstawowy  komponent pojazdów, a układ Ciągle Zmiennego Semi-aktywnego Zawieszenia (CVSA), pochodzący z asortymentu Inteligentnych Układów Zawieszenia Monroe®, stanie się częścią zestawu kontroli stabilności.

Zaliczane w przeciągu ostatniej dekady do jednej z najbardziej niezawodnych technologii z zakresu układu zawieszenia w branży, produkowane przez Tenneco układy CVSA stały się częścią Dynamicznego Systemu Kontroli Stabilności Jaguar Land Rover. System ten identyfikuje w czasie rzeczywistym warunki jazdy oraz samą drogę, niezależnie regulując pracę każdego tłumika, co przekłada się na wygodniejszą jazdę, którą można łatwiej kontrolować.

– Za pomocą nieustannego dostosowywania tłumików, odznaczająca się wysoką precyzją technologia CVSA firmy Tenneco umożliwia kierowcom prowadzenie samochodu w sposób optymalnie wyważony i wygodny – oświadczył Neville Rudd, starszy wiceprezes, Tenneco Global Ride Control. – Segment kompaktowych SUV-ów jest szybko rozwijającym się i konkurencyjnym segmentem, a zaawansowana technologia układów zawieszenia Tenneco zapewnia klientom OE sposób na wyróżnienie swoich modeli wśród konkurentów na rynku. Ponadto, klienci mogą korzystać z większej wygody, kontroli oraz swobody, tak aby wybrane rozwiązanie spełniało ich potrzeby.

Tenneco jest liderem w produkcji zaawansowanych produktów kontroli jazdy dla rynku części oryginalnych, proponujący producentom pojazdów szeroki asortyment rozwiązań pasywnych oraz zaawansowanych układów zawieszenia. Do modeli Jaguara E-PACE firma dostarcza przednie kolumny i tylne amortyzatory produkowane w zakładach w Gliwicach oraz czeskich Hodkovicach, a także układy zawieszenia CVSA pochodzące z hiszpańskiego zakładu w Ermua.   

Źródło: Tenneco

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę