Techno Vector 7 3D z certyfikatem Instytutu Transportu Samochodowego

ProfiAuto
22.1.2020

Komputerowy system pomiarowy geometrii 3D, przeznaczony do kontroli i pomiarów wszystkich parametrów ustawienia kół oraz osi we wszystkich samochodach osobowych i dostawczych, otrzymał Certyfikat Zgodności ITS. Na świecie obecnie działa już ponad 1500 urządzeń Techno Vector 7, z czego w Polsce – ponad sto. Sieć ProfiAuto jest jedynym dystrybutorem tych urządzeń w kraju.

Techno Vector 7 3D otrzymał certyfikat ITS Z/15/026/19 w rezultacie badań przeprowadzonych w Instytucie Transportu Samochodowego w Warszawie. Urządzenie pozwala na precyzyjną kontrolę parametrów kół i osi w samochodach z felgami w zakresie od 12’’ do 26‘’. Może być używane zarówno na stanowisku kanałowym, jak i podnośniku diagnostycznym lub czterokolumnowym. Jego działanie opiera się na pomiarze odległości i zależności kątowych parametrów określających położenie osi i kół samochodu. Kontrola odbywa się przy użyciu zaawansowanych kamer pracujących w podczerwieni oraz specjalnych tarcz o wzorze szachownicy. Po wykonaniu zdjęć, system umieszcza pojazd w przestrzeni trójwymiarowej i obrazuje parametry geometrii. Baza danych korzysta z systemów TechnoCar i Auto Data, a w jej zasobach znajduje się obecnie około 39 tysięcy modeli pojazdów, wraz ze szczegółowymi danymi.

 

© ProfiAuto

 

Urządzenia w systemie Techno Vector 7 pozwalają zmierzyć następujące parametry:

• całkowitą i połówkową zbieżność kół,
• kąty pochylenia kół,
• kąty przesunięcia koła, osi, śladowość,
• kąty osi symetrii i przesunięcia osi oraz kół względem osi symetrii,
• kąty pochylenia osi sworznia zwrotnicy/kąt wyprzedzenia osi sworznia zwrotnicy SAI/KPI,
• kąty Ackermanna,
• centrowanie pojazdu, kąt znoszenia.

Urządzenie pokazuje stan pojazdu w czasie rzeczywistym, a dzięki grafice 3D można łatwiej i szybciej regulować poszczególne elementy. Wyniki są na bieżąco porównywane z danymi producenta pojazdu. Cała obsługa jest prosta i odbywa się przy pomocy małego pilota radiowego. Atutem Techno Vector 7 jest nowoczesny system wizyjny „Wide Scope”. Zapewnia on szeroki zakres wysokości podnoszenia pojazdu 200-1800 mm, który nie ma elementów ruchomych, co zapewnia jedną z najlepszych na rynku dokładność pomiarów.

Techno Vector 7 3D dostępny jest w wersji tradycyjnej w kształcie litery „T”, w wersji możliwej do zamontowania naściennie oraz jako urządzenie mobilne.

Źródło: ProfiAuto

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę