Targi Motoryzacyjne w październiku, w Dubaju – trwają przygotowania

Targi Motoryzacyjne w październiku, w Dubaju Automechanika Dubai

W dniach 2–4 października 2023 r. w Dubai World Trade Center odbędzie się międzynarodowy event dedykowany motoryzacji. Podczas wydarzenia zostanie zaprezentowanych ponad 2200 produktów podzielonych na 8 sekcji tematycznych.

Zgłoszeni na Targi w Dubaju wystawcy pochodzą z ok. 60 krajów. Ich oferty zostały ujęte w następujące sekcje: 

  • Części i komponenty; 
  • Elektronika i systemy; 
  • Akcesoria;
  • Opony i akumulatory;
  • Mycie i pielęgnacja samochodu;
  • Oleje i smary;
  • Diagnostyka i naprawa;
  • Lakiernictwo (w tym smart repair).

Tegoroczna ekspozycja zajmie 14 hal w DWTC i obejmie 20 pawilonów krajowych, co oznacza że od ubiegłego roku powierchnia użytkowa eventu powiększyła się o 63%. Tematem głównym targów jest:  zrównoważony rozwój. Specjaliści z branży motoryzacyjnej z całego świata zastanawiają się nad rolą jaką w transformacji rynku odgrywają pojazdy elektryczne. Warto wspomnieć, że rząd Zjednoczonych Emiratów Arabskich ustalił niedawno, że do 2050 r. o 50% zwiększy się liczba samochodów elektrycznych na lokalnych drogach. Stąd pomysł, by właśnie e-mobilność stała się myślą przedwodnią październikowego eventu

Organizatorzy zaplanowali też zupełnie nowe spotkania tematyczne – oprócz Innovation4Mobility odbędzie się również Konferencja na temat technologii smarów. Celem prelekcji jest zwiększenie świadomości proekologicznej i zaprezentowanie nowości rynkowych z tej kategorii produktów.

Mahmut Gazi Bilikozen, dyrektor portfela w Messe Frankfurt Middle East, organizator Targów w Dubaju, powiedział: – W ciągu ostatnich 20 lat Automechanika Dubai ugruntowała swoją pozycję głównego centrum sieciowego dla rynku części zamiennych na Bliskim Wschodzie. W tym roku skupimy się szczególnie na sektorze pojazdów elektrycznych.

Inne atrakcje tegorocznej imprezy to:

  • wręczenie nagród z cyklu Automechanika Dubai Awards,  
  • Akademia Automechanika, czyli tworzenie interaktywnego centrum nauki i sieci.

Godne uwagi są też: AfriConnections – platforma łącząca afrykańskich nabywców z globalnymi dostawcami, a także Modern Workshop, czyli program umożliwiający warsztatom przygotowanie się na nadchodzące zmiany, wynikające z rozwoju technologii.
Stałym punktem Targów jest PitStop Challenge, tj. konkurs dla wielbicieli motoryzacji. Mogą w nim zaprezentować swoje umiejętności techniczne oraz pokazać, jak promowane usługi czy towary sprawdzają się w działaniu. 

Więcej informacji o wydarzeniu znajduje się na stronie internetowej organizatora

Źródło: Automechanika–Dubai

Tagi artykułu

autoExpert 7–8 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę