Sztuka regeneracji

24.4.2020

Kolumny zawieszenia pneumatycznego są wyposażone w miechy powietrzne zamiast tradycyjnych sprężyn. Poprawia to właściwości jezdne pojazdu, komfort prowadzenia oraz stabilizuje ładunek. Podobnie jak wszystkie elementy gumowe, miechy i kolumny pneumatyczne podlegają zużyciu eksploatacyjnemu. Zwykle guma parcieje doprowadzając do powstawania niewielkich przedarć, szczególnie w miejscach zginania gumy. Elementy gumowe zawieszenia pneumatycznego trzeba wymieniać średnio co sześć do dziesięciu lat. Na częstotliwość wymiany mają wpływ również warunki zewnętrzne takie jak, pogoda, klimat czy stan nawierzchni.

Firma Arnott od trzydziestu lat zajmuje się regeneracją elementów zawieszenia pneumatycznego zapewniając tańszą alternatywę dla części oryginalnych przy zachowaniu funkcji automatycznego poziomowania oraz aktywnego tłumienia, a także idealnego dopasowania części. Każdy komponent Arnott został opracowany w kierunku jego długiej i bezawaryjnej pracy przy jednoczesnym uproszczeniu procedur montażu do minimum. Regenerowane podzespoły Arnott to nie tylko najwyższa jakość, ale także troska o środowisko naturalne.

Do dziś, w firmie Arnott zregenerowano miliony rdzeni OE co pozwoliło zidentyfikować i w dużej mierze wyeliminować najczęstsze problemy w nich występujące. Każdy rdzeń jest dokładnie sprawdzany, rozmontowywany, czyszczony parą oraz piaskowany do gołego metalu co pozwala usunąć farbę, brud i rdzę nagromadzone przez lata pracy.

 

© Arnott

 

Po dokładnym oczyszczeniu, w specjalnym procesie technicy Arnott napełniają amortyzatory wysokiej jakości olejem do amortyzatorów.

 

© Arnott

 

W kolejnej fazie wymieniane są zużyte elementy, takie jak tłok, prowadnice i uszczelnienia.

 

© Arnott

 

Po nabiciu i uszczelnieniu każdy amortyzator jest sprawdzany z użyciem dynamometru w celu zapewnienia parametrów OE, a także wydajności i trwałości. Tylko najlepsze sztuki przechodzą dalej; te które nie przeszły pomyślnie testów są złomowane wraz z innymi nienadającymi się do powtórnego użycia częściami.

 

© Arnott

 

Po przejściu kontroli jakości, każda kolumna jest malowana farba antykorozyjną.

 

© Arnott

 

Doświadczeni montażyści składają każdy amortyzator ręcznie z wykorzystaniem uszczelek, miecha, pierścieni zaciskowych oraz innych komponentów najwyższej jakości od dostawców klasy premium.

 

© Arnott

 

W ostatniej fazie, każda kolumna pneumatyczna Arnott przechodzi powtórną inspekcję jakości, włączając w to test ciśnieniowy, aby upewnić się, że miech jest szczelny. Po przejściu kontroli, kolumna jest ostrożnie pakowana w wytrzymałe pudło kartonowe i odpowiednio zabezpieczana na czas transportu. W kartonie umieszcza się także wszelkie niezbędne akcesoria oraz instrukcje montażu i inne ważne informacje. Karton jest następnie zamykany, plombowany i oznaczany.

Źródło: Artykuł sponsorowany (Arnott)

Arnott – Air Suspension Products

Arnott – Air Suspension Products

Ponad trzy dekady doskonałości w dziedzinie zawieszeń pneumatycznych.

Firma Arnott świętuje 30 lat działalności jako zaufany lider z branży części zamiennych do zawieszeń pneumatycznych i akcesoriów do luksusowych samochodów osobowych, pick-upów i samochodów typu SUV.

Firma Arnott została założona przez rodzinę Arnott w Punta Gorda na Florydzie i od zawsze koncentruje się na zapewnianiu satysfakcji klientów poprzez produkowanie wysokiej jakości części zamiennych o formie, dopasowaniu i działaniu równorzędnym produktom oryginalnym, jednak oferowanych za przystępną cenę.

Przez ostatnie 30 lat firma Arnott rozrosła sie do poziomu marki globalnej, oferując ponad 380 jednostek SKU do ponad 1700 zastosowań, sprzedawanych przez czołowych dystrybutorów na całym świecie. Od trzech dekad firma Arnott wykazuje zaangażowanie na rzecz rozwijania wyjątkowych technologii w zakresie zawieszeń pneumatycznych i zdobywania zaufania dystrybutorów, monterów i użytkowników końcowych. Długa lista innowacji i patentów firmy Arnott scementowała jej pozycję jako globalnego lidera w zakresie rozwiązań zamiennych do zawieszeń pneumatycznych.

Profil Firmy

Arnott – Air Suspension Products