System klejów dwuskładnikowych do napraw tworzyw sztucznych

Wurth
5.5.2017

Firma Würth prezentuje Replast, czyli kompletny system do profesjonalnych napraw elementów z tworzyw sztucznych. Zawartość zestawu obejmuje zmywacz, podkład, 2 kleje "Fast", 4 kleje "Uniwersalne", folię ze wzmocnieniem, folię konturową, 25 mieszadeł oraz pistolet. 

Nowy system klejów dwuskładnikowych może być wykorzystywany do różnego rodzaju pojazdów (samochody osobowe, ciężarowe, autobusy, motocykle) do naprawy takich elementów jak spojlery, osłony chłodnic, zderzaki, mocowania reflektorów i chłodnic, nadkola czy inne osłony.

Zaletą kleju Replast jest możliwość jego wykorzystania do różnych zastosowań. Może być stosowany do napraw pęknięć i odtwarzania ubytków materiału. Nie łączy się z tworzywami PE – polietylen, PP – polipropylen, oraz PTFE – politetrafluoroetylen. Zaleca się sprawdzenie kompatybilności materiału i kleju w niewidocznym miejscu.

Specjalna konstrukcja mieszadła pozwala na optymalne mieszanie nawet małych porcji masy i powoduje niewielkie straty kleju. Dalsza obróbka klejonych powierzchni możliwa jest już po krótkim czasie. Klej jest odporny na działanie paliw, olejów, alkoholi, glikoli, słonej wody, oraz płynu hamulcowego. Nie zawiera rozpuszczalników.

Źródło: Würth

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę