STOP&GO oferuje optymalną ochronę dla pojazdów elektrycznych

STOP&GO oferuje optymalną ochronę dla pojazdów elektrycznych STOP&GO
8.6.2021

Liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych stale rośnie. Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kierowców – kuny odkryły nowy cel swoich ataków. Wnęki kół i elementy zawieszenia to idealne furtki dla kun, podobnie jak w tradycyjnych samochodach osobowych. W miejscach tych swobodnie dostępne i łatwo osiągalne są zarówno delikatne przewody do transmisji danych, jak i przewody wysokiego napięcia.

Nadgryzienie przewodów wysokiego napięcia przez kunę to kosztowne doświadczenie dla właściciela samochodu. Z reguły ze względu na kryteria bezpieczeństwa konieczna jest wymiana całej wiązki przewodów. Ponadto tego typu naprawy mogą być wykonywane wyłącznie przez specjalnie przeszkolonych, wykwalifikowanych specjalistów, co ogromnie zwiększa koszty i nierzadko skutkuje rachunkiem na wiele tysięcy polski zloty.

Długofalowe badania wykazały, że większość szkód spowodowanych pogryzieniem przez kuny dotyczyła układu chłodzenia i czujników pojazdu – następne w kolejności były zniszczenia przewodów niskiego napięcia i kabli zapłonowych oraz materiałów izolacyjnych. Zarówno w przypadku silników o spalaniu wewnętrznym, jak i w pojazdach elektrycznych szczególnie kosztownym zdarzeniem są uszkodzenia układu chłodzenia – zwykle niosą one bowiem poważne konsekwencje w przypadku samochodów elektrycznych. Przegrzanie akumulatora grozi nie tylko zniszczeniem „serca” pojazdu elektrycznego – w najgorszym razie tego rodzaju szkoda może pociągnąć za sobą nawet pożar całego samochodu.

Dla uniknięcia tak kosztownych napraw niezmiernie ważne jest podjęcie odpowiednich, a przede wszystkim skutecznych środków zapobiegawczych, aby nie dopuścić do powstania szkody.

Przestronne miejsce w komorze silnika w pojazdach elektrycznych szczególnie ułatwia zainstalowanie profesjonalnego systemu ochrony przed kunami, na przykład 8 PLUS-MINUS SKT – przewody wysokiego napięcia i płytki kontaktowe można wygodnie przełożyć, idealnie lokując głośnik piezoelektryczny do ochrony ultradźwiękami.

8 PLUS-MINUS SKT, sterowany czujnikiem odstraszacz z wysokim napięciem, działa nawet przez 18 miesięcy, w pełni niezależnie od zasilania w pojeździe, co czyni go wyjątkowym na rynku. System zasilany dwiema bateriami guzikowymi 3 V przekonuje nie tylko wyjątkowo łatwym montażem, ponieważ nie ma konieczności podłączania go do układu elektrycznego samochodu.

8 PLUS-MINUS SKT

Impuls elektryczny, generowany przy użyciu wysokiego napięcia na zasadzie ogrodzenia elektrycznego, skutecznie zapobiega zbliżaniu się zwierząt, nie wyrządzając im zauważalnej szkody. Sześć podwójnych płytek kontaktowych z biegunem dodatnim i ujemnym oferuje najwyższy poziom ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kuny również w pojazdach elektrycznych o wysokiej zawartości tworzywa sztucznego w komorze silnika.

Ponadto odstraszacz 8 PLUS-MINUS SKT, spełniający kryteria wodo- i pyłoszczelności według normy IP65, oferuje możliwość współpracy z magistralą danych CAN i jest opatrzony 48-miesięczną gwarancją.

Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.stop-go.de/en

Źródło: STOP&GO

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę