AutoExpert
Reklama
Reklama

STOP&GO oferuje optymalną ochronę dla pojazdów elektrycznych

Preview
STOP&GO
8.6.2021
Reklama
Reklama

Liczba rejestrowanych pojazdów elektrycznych stale rośnie. Cieszą się coraz większą popularnością nie tylko wśród kierowców – kuny odkryły nowy cel swoich ataków. Wnęki kół i elementy zawieszenia to idealne furtki dla kun, podobnie jak w tradycyjnych samochodach osobowych. W miejscach tych swobodnie dostępne i łatwo osiągalne są zarówno delikatne przewody do transmisji danych, jak i przewody wysokiego napięcia.

Nadgryzienie przewodów wysokiego napięcia przez kunę to kosztowne doświadczenie dla właściciela samochodu. Z reguły ze względu na kryteria bezpieczeństwa konieczna jest wymiana całej wiązki przewodów. Ponadto tego typu naprawy mogą być wykonywane wyłącznie przez specjalnie przeszkolonych, wykwalifikowanych specjalistów, co ogromnie zwiększa koszty i nierzadko skutkuje rachunkiem na wiele tysięcy polski zloty.

Reklama

Długofalowe badania wykazały, że większość szkód spowodowanych pogryzieniem przez kuny dotyczyła układu chłodzenia i czujników pojazdu – następne w kolejności
były zniszczenia przewodów niskiego napięcia i kabli zapłonowych oraz materiałów izolacyjnych. Zarówno w przypadku silników o spalaniu wewnętrznym, jak i w pojazdach elektrycznych szczególnie kosztownym zdarzeniem są uszkodzenia układu chłodzenia – zwykle niosą one bowiem poważne konsekwencje w przypadku samochodów elektrycznych. Przegrzanie akumulatora grozi nie tylko zniszczeniem „serca” pojazdu elektrycznego – w najgorszym razie tego rodzaju szkoda może pociągnąć za sobą nawet pożar całego samochodu.

Dla uniknięcia tak kosztownych napraw niezmiernie ważne jest podjęcie odpowiednich, a przede wszystkim skutecznych środków zapobiegawczych, aby nie dopuścić do powstania szkody.

Przestronne miejsce w komorze silnika w pojazdach elektrycznych szczególnie ułatwia zainstalowanie profesjonalnego systemu ochrony przed kunami, na przykład 8 PLUS-MINUS SKT – przewody wysokiego napięcia i płytki kontaktowe można wygodnie przełożyć, idealnie lokując głośnik piezoelektryczny do ochrony ultradźwiękami.

Powiązane firmy

Reklama

8 PLUS-MINUS SKT, sterowany czujnikiem odstraszacz z wysokim napięciem, działa nawet przez 18 miesięcy, w pełni niezależnie od zasilania w pojeździe, co czyni go wyjątkowym na rynku. System zasilany dwiema bateriami guzikowymi 3 V przekonuje nie tylko wyjątkowo łatwym montażem, ponieważ nie ma konieczności podłączania go do układu elektrycznego samochodu.

Preview

Impuls elektryczny, generowany przy użyciu wysokiego napięcia na zasadzie ogrodzenia elektrycznego, skutecznie zapobiega zbliżaniu się zwierząt, nie wyrządzając im zauważalnej szkody. Sześć podwójnych płytek kontaktowych z biegunem dodatnim i ujemnym oferuje najwyższy poziom ochrony przed uszkodzeniami spowodowanymi przez kuny również w pojazdach elektrycznych o wysokiej zawartości tworzywa sztucznego w komorze silnika.

Ponadto odstraszacz 8 PLUS-MINUS SKT, spełniający kryteria wodo- i pyłoszczelności według normy IP65, oferuje możliwość współpracy z magistralą danych CAN i jest opatrzony 48-miesięczną gwarancją.

Dodatkowe informacje są dostępne pod adresem: www.stop-go.de/en

Źródło: STOP&GO

Reklama

O Autorze

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama