Schenck RoTec rozszerza ofertę serwisową

Schenck RoTec
17.5.2016

W 13 miejscach w całej Europie działają certyfikowane ośrodki wyważania Schenck. W samych tylko Niemczech do dyspozycji klientów są cztery takie jednostki oferujące szeroką gamę usług wyważania.

Od kilku tygodni światowy lider w wyważaniu i diagnostyce posiada w swojej ofercie nową usługę: wysokoobrotowe wyważanie wirników elastycznych. Jest to korzystne przede wszystkim dla producentów i konserwatorów turbin, generatorów, pomp wielostopniowych i dużych tworników elektrycznych.

Wyważanie wirników elastycznych jest szczególnie trudnym zadaniem i wymaga zwiększonych umiejętności pomiarowych i technicznych. Przy tym typie wirnika stan wyważenia zmienia się wraz ze wzrostem prędkości obrotowej. Aby uzyskać wiarygodne wyniki, wirniki te muszą być zawsze wyważane w okolicach prędkości roboczej. Schenck RoTec może obecnie sprostać takim wymaganiom. W skrócie oznacza to możliwość wyważania elastycznych wirników o masie do 20 ton i długości do ośmiu metrów z prędkością przekraczającą 50 000 obr./min.

W centrach wyważania Schenck RoTec wysoko wykwalifikowani specjaliści od wyważania wirników testują, sprawdzają i mierzą zarówno pojedyncze wirniki, jaki i wszystkie komponenty. Wyważają oni małe i duże serie na zamówienie klienta lub eliminują szkodliwe drgania bezpośrednio na maszynie, w zakładzie klienta. Ich usługi obejmują prezyzyjne wyważanie najmniejszych wirników z niewyważeniem resztkowym, wynoszącym zaledwie kilka mikrogramów, aż do wyważania wirników o dużych gabarytach z procedurą dostosowaną do indywidualnych wymagań.

Serwis wyważania i odwirowywania Schenck RoTec posiada certyfikaty DIN EN ISO 9001, DIN EN ISO 14001, VDA 6.4 oraz Ford Q1.

Źródło: Informacja prasowa Schenck RoTec

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę