Ruszył konkurs na najlepszego młodego kierowcę w Polsce

Rusza konkurs na najlepszego młodego kierowcę w Polsce PSPA

W piątek 25 sierpnia 2023 r. ruszyła tegoroczna odsłona międzynarodowego konkursu, w którym PZM wraz z FIA przyznają najpierw tytuł Najlepszego Młodego Kierowcy w Polsce, a następnie dwóch reprezentantów Polski pojedzie do Austrii, aby rywalizować o miano najlepszego kierowcy FIA w Europie, Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Partnerem projektu jest Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych – PSPA. Idea projektu Best Young Driver / Najlepszy Młody Kierowca, czyli bezpieczeństwo ruchu drogowego i promowanie odpowiedzialnych zachowań na drodze, wpisuje się w priorytety działań PSPA. W tym roku rywalizacja finałowa w Polsce na Torze Poznań przebiegać będzie na samochodach elektrycznych.

PSPA to największa organizacja branżowa kreująca rynek elektromobilności i technologii wodorowych w Polsce i w regionie CEE. Integruje wiodące marki z całego łańcucha wartości w elektromobilności. Tworzy środowisko producentów pojazdów i infrastruktury, operatorów i dostawców usług ładowania, koncernów paliwowych i energetycznych oraz wszystkich pozostałych podmiotów i instytucji aktywnych w obszarze zrównoważonego transportu. Zrzesza ponad 200 przedsiębiorstw, będąc drugą pod względem liczby zrzeszonych podmiotów prawnych organizacją branżową w Europie. Działa na rzecz ukształtowania odpowiedniego otoczenia gospodarczego i prawnego, pozwalającego na dynamiczny rozwój zero- i niskoemisyjnych technologii w transporcie. PSPA tworzy najliczniejszy w Polsce zespół ekspertów i praktyków elektromobilności. Dysponując zespołem konsultantów i trenerów ze specjalistycznym doświadczeniem sektorowym i wiedzą zdobytą w branży, realizuje projekty szkoleniowe, doradcze i eksperckie. Współpracuje z przemysłem, administracją i społeczeństwem. Dostarcza wiedzę i informacje kluczowe dla rozwoju biznesu.

pspa_konkurs PSPA

Warunki konkursu

Wygrać może każdy młody kierowca, ale… trzeba spełnić warunki regulaminu PZM i FIA. Najważniejsze z nich to:

  • Wiek między 18 a 26 lat;
  • Posiadanie ważnego, niezatrzymanego, prawa jazdy kat. B;
  • Brak punktów karnych;
  • Polskie obywatelstwo.

Po zalogowaniu się na platformę konkursową, podaniu danych oraz spełnieniu wymogów regulaminowych, wystarczy w jak najkrótszym czasie poprawnie odpowiedzieć na 20 pytań konkursowych. Najlepszych dwudziestu uczestników zostanie zaproszonych do Poznania, gdzie sprawdzone zostaną ich umiejętności obsługi pojazdu na torze, udzielania pierwszej pomocy oraz wiedzę teoretyczną.

Tegoroczny polski finał odbędzie się 9 września na Torze Poznań za kierownicą samochodów elektrycznych. Wielki finał FIA w Wiedniu na początku października, a poprzedzą go eliminacje online na platformie MOTOPEDIA, partnera tytularnego projektu w Polsce – OTOMOTO.

Eliminacje odbywają się na stronie Konkursu.

pspa_konkurs_mlody_kierowca PSPA

OTOMOTO + PZM x FIA x PSPA – Najlepszy Młody Kierowca 2023

Strona konkursu: https://motopedia.otomoto.pl/najlepszymlodykierowcapzm.

Organizatorzy: PZM, FIA
Partner: PSPA
Partner tytularny: OTOMOTO
Partnerzy medialni: Motopedia, Radio Kierowców
Partnerzy: Diverse Extreme Team, TotalEnergies, MIO, WORD Warszawa, Automobilklub Wielkopolski, Auto Moto Klub Limanowa, Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji

Źródło: PSPA

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę