Przygotowanie auta do zimy. Promocja serwisowa Forda

Przygotowanie pojazdu do zimy Ford

Wymiana opon na zimowe to ważny, ale nie jedyny element w przygotowaniach samochodu do sezonu zimowego. Dbałość o bezpieczeństwo oznacza również wykonanie przeglądu, kontrolę układów i podzespołów oraz usunięcie ewentualnych usterek. Dla właścicieli Fordów została przygotowana oferta, dzięki której profesjonalnie i w dobrej cenie można przygotować samochód do zimy.

Opona to jedyna część pojazdu, która utrzymuje kontakt z podłożem. Dlatego zamontowanie odpowiedniego ogumienia ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa. Zużyte lub stare ogumienie znacząco wydłuża drogę hamowania na mokrej nawierzchni. Warto również pamiętać, że opony letnie tracą swoje właściwości przy niskich temperaturach – stają się mniej elastyczne, co negatywnie wpływa na ich parametry.

Ford_seriws_Videc_Check Ford

W ofercie sezonowej Forda można znaleźć opony zimowe 195/60 R15 w cenie już od 329 zł z montażem – dedykowane np. dla Forda Fiesty. Ceny opon zimowych z montażem dedykowanych modelowi Focus zaczynają się od 413 zł, a do modelu Puma od 497 zł. Cena opony w autoryzowanych stacjach obsługi Ford Polska obejmuje ponadto wyważanie kół, standardowe zawory oraz utylizację, a cały proces może być dostarczony z bezpłatną usługą Ford Video Check.

Nasi specjaliści mogą udzielić porad i pomóc w dobraniu odpowiedniego typu oraz rozmiaru opony. W naszej ofercie można znaleźć ogumienie różnych marek, a w celu ułatwienia wyboru podzielone one zostały na trzy kategorie: premium, średnią i ekonomiczną. Aby pozbyć się wszystkich wątpliwości związanych z wyborem opon na zimę i montażem warto udać się do autoryzowanego serwisu Forda. Tam specjaliści pomogą znaleźć nowe opony dopasowane do konkretnych potrzeb i danego modelu, a przy montażu sprawdzą wszystkie elementy kół – mówi Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Kiedy opony nadają się do wymiany?

Zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami o ruchu drogowym głębokość bieżnika zarówno dla opony letniej, jak i zimowej powinna wynosić nie mniej niż 1,6 mm. Wskaźnik zużycia w rowkach opony informuje, czy bieżnik osiągnął minimalną dopuszczalną grubość. Należy mieć na uwadze, że opony zimowe o głębokości bieżnika poniżej 4 mm mogą nie zapewniać dobrej przyczepności do podłoża oraz gorzej odprowadzać śnieg lub wodę.

Ford_seris_kontrola_opon_zima 2023 Ford

Przy okresowej wymianie opon warto zwrócić uwagę na wiek opon zimowych. Przyjmuje się, że żywotność opon wynosi około 6 lat. Po tym okresie należy je wymienić. Wiek opon można odnaleźć na bocznej ścianie w postaci zakodowanej daty produkcji. Pierwsze dwie cyfry oznaczają numer tygodnia, druga para oznacza rok – dodaje Anna Trąbińska-Tauter, Kierownik Komunikacji Marketingowej i Akcesoriów z Ford Polska.

Opony to nie wszystko – jak zadbać o swojego Forda?

Również dobra widoczność to również kluczowy czynnik bezpieczeństwa podczas jazdy, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych. Pióra wycieraczek odgrywają istotną rolę w utrzymaniu czystości szyb, wymagają również regularnej kontroli i wymiany. Jest to prosta i stosunkowa tania procedura – szczególnie, gdy weźmie się pod uwagę zimową ofertę Forda.
 
Dla przykładu ceny piór wycieraczek dedykowanych do modeli Ka, Fiesta czy Puma zaczynają się od 189 zł, a w modelach Focus, Mondeo czy Mustang od 229 zł.

Pióra wycieraczek są nieodzownym elementem wyposażenia, który wymaga regularnej uwagi. Najlepiej wymieniać je co roku. Oryginalne pióra wycieraczek firmy Ford są wyposażone we wskaźnik zużycia, który zmienia kolor na żółty, przypominając o konieczności ich wymiany – komentuje Dariusz Lech, Dyrektor Działu Serwisu i Części Zamiennych Ford Polska.

Ford_serwis_przegląd_2023_1 Ford

Oprócz wspomnianych opon i wycieraczek warto zadbać o ogólną kondycję samochodu i sprawdzić jego stan techniczny. Oferta zimowa Forda obejmuje również wymianę klocków hamulcowych na przód w atrakcyjnych cenach. Dla przykładu ceny zaczynają się od 369 zł dla modelu Ka. W przypadku modeli Fiesta, B-MAX czy Tourneo/Transit Courier cena ta wynosi 459 zł, a dla modeli Focus czy Kuga 499 zł.

Podczas wizyty w autoryzowanym serwisie należy upewnić się, że akumulator jest w dobrym stanie – niskie temperatury mogą negatywnie wpływać na jego wydajność. Należy również sprawdzić układ chłodzenia – płyn chłodniczy również podlega okresowej wymianie, a zbyt stary może stracić swoje właściwości i zamarznąć w czasie mrozów.

Na koniec warto mieć na uwadze, że oryginalne część są najlepszym wyborem – zapewniają bowiem osiągi i ogromną trwałość. Regularna kontrola samochodu i dobre przygotowanie do zimy to kluczowa czynność utrzymania wysokiego poziomu bezpieczeństwa podczas jazdy. 

Źródło: Ford

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę