Przewiewne i wyrównujące temperaturę koszulki Mewa Basics Air

Koszulki Mewa Basics Air Mewa

Powoli zbliża się lato, a wraz z nim wysokie temperatury. Każdemu, kto w takim okresie pracuje na zewnątrz na słońcu lub też w słabo izolowanych od upału pomieszczeniach, funkcjonalna odzież pomoże podczas pracy przetrwać gorące dni. Dlatego też Mewa, stosując innowacyjne technologie tkanin, opracowała na nowo dwa klasyczne elementy kolekcji Basics: t-shirt i koszulkę polo. Ta niezwykle efektywnie oddychająca odzież oferowana jest w serwisie usług tekstylnych.

Pocenie się może być przyjemne może na siłowni. W pracy natomiast często pogarsza dobre samopoczucie. Wilgoć pełni ważną funkcję: kiedy paruje, chłodzi powierzchnię skóry i tym samym reguluje temperaturę ciała. Jeśli odzież utrudnia ten efekt, to ciepło i wilgoć gromadzą się na skórze i sytuacja staje się ona niekomfortowa, nie mówiąc już o powstawaniu nieprzyjemnych zapachów.

Wierzchnia odzież funkcyjna dla każdej branży 

T-shirty i koszulki polo z kolekcji Mewa Basics Air zapewniają dzięki specjalnym tkaninom funkcyjnym przyjemne uczucie dla skóry nawet przy wysokich temperaturach. W przypadku t-shirtów tajemnica tkwi w konstrukcji tkaniny. Składa się ona z warstwy wewnętrznej zawierającej pochodzącą z recyklingu przędzę poliestrową oraz z warstwy zewnętrznej wykonanej z bawełny, co razem skutkuje tym, że wilgoć jest szybciej odprowadzana na zewnątrz i może odparować.

Koszulki polo Basics Air mają wbudowane w włókno poliestrowe cząsteczki lawy. Naturalne minerały zastosowane w tej technologii powodują, że ciepło ciała i wilgoć mogą być akumulowane lub uwalniane. W wyniku tego opatentowanego procesu powstaje odzież wierzchnia regulująca klimat skóry i zapewniająca wysoki komfort noszenia.

Tworząc kolekcję Mewa Basics Air, myśleliśmy o wszystkich tych miejscach pracy, w których rolę odgrywają wysoka temperatura i wysiłek fizyczny. Będąc klasycznymi elementami odzieży, t-shirty i koszulki polo nadają się do zastosowania wszędzie - w gastronomii, na budowie, jak i w biurze

– wyjaśnia pomysł opracowania tego rodzaju odzieży Magdalena Gębczyńska z firmy Mewa Textil-Service.

Koszulki z półrękawkami i koszulki polo z kolekcji Basics Air dostępne są w wersjach przeznaczonych dla mężczyzn i dla kobiet. Koszulki w kolorach czarnym, granatowym i szarym w szczególny sposób dopasowane są do hybrydowej kolekcji odzieży z kolekcji „Peak” i doskonale korespondują z oddychającymi strefami odpowiedniej krótkiej kurtki. Ponadto klasyczne koszulki można łączyć z każdą aktualną kolekcją Mewa. Koszulki polo piqué dostępne są łącznie w sześciu modnych barwach, w tym w kolorze mocnej czerwieni i eleganckim błękicie.

Źródło: Mewa 

Tagi artykułu

autoExpert 05 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę