Produkt nominowany: Oryginalne filtry antyalergiczne

10.6.2020
Reklama
Reklama

Kategoria w konkursie: części i akcesoria motoryzacyjne

Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie w seryjnym wyposażeniu każdego modelu

Reklama

Szkodliwe gazy, cząsteczki czy pyłki kwiatowe docierające do wnętrza pojazdu stanowią potencjalny czynnik rozpraszający. Nie tylko prowadzą do zmęczenia kierowcy, ale także mogą wywołać reakcje alergiczne, które tworzą zagrożenie dla bezpieczeństwa drogowego – podczas kichania kierowca jest rozproszony przez około dwie sekundy i w rezultacie droga hamowania znacznie się wydłuża.

Wychodząc naprzeciw potrzebom naszych klientów, do wyposażenia standardowego wszystkich modeli koncernu Volkswagen wprowadzony został oryginalny filtr antyalergiczny. Jest on w stanie odfiltrowywać pyłki, bakterie i pleśń, a także drobny pył (PM 2,5). Zawarty w filtrze naturalny składnik aktywny przylega do alergenów, pokrywa je i tym samym usuwa bazę pokarmową dla bakterii i pleśni – wyzwalacze alergii są dezaktywowane. Istotną zaletą jest także jego skuteczność w odniesieniu do szkodliwego dwutlenku azotu (NO2) wytwarzanego w procesie spalania.

Reklama

Ze względu na wyżej opisane zalety producent zdecydował się wycofać filtry starszej generacji z asortymentu, jeśli dla danego modelu dostępny jest mocniejszy filtr antyalergiczny.

logo firm Grupy Volkswagen

 

Reklama

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

Zobacz również

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę
Reklama