Poznaj ofertę sieci ZF [pro]Tech

Poznaj ofertę sieci ZF [pro]Tech
21.6.2023

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do warsztatów samochodów osobowych i dostawczych, które zajmują się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów. 

Nazwa sieci warsztatowej

ZF [pro]Tech

 

Organizator sieci ZF [pro]Tech

ZF Aftermarket – właściciel marek LEMFÖRDER, SACHS, TRW, WABCO, ZF

 

Działalności sieci wartsztatowej ZF [pro]Tech

ZF [pro]Tech to globalny koncept skierowany do warsztatów samochodów osobowych i dostawczych, które zajmują się naprawą układów przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowaniem skrzyń biegów. W Polsce koncept działa od 2018 r., a jego podstawowym celem jest udzielenie bezpośredniego wsparcia technicznego pracownikom warsztatów. Członkowie sieci zyskują dostęp do technologii stosowanych w produktach marek ZF Aftermarket: Lemförder, Sachs, TRW i ZF, a dzięki bogatej ofercie szkoleń mają możliwość podnoszenia kwalifikacji zawodowych.

Liczba zrzeszonych członków w sieci warsztatowej ZF [pro]Tech

Liczba zrzeszonych członów w sieci wynosi 671, w tym 414 partnerów ZF [pro] Tech start i 257 partnerów ZF [pro]Tech plus.

ZF_proTech_przywitanie ZF

Rodzaje usług świadczonych przez ZF [pro]Tech

Koncept oferuje dwa rodzaje członkostwa: ZF [pro]Tech start i ZF [pro]Tech plus. W każdej z nich partnerzy otrzymują do dyspozycji specjalnie przygotowany portal internetowy z pełną ofertą szkoleń, ich szczegółowymi opisami i programem wraz z możliwością rezerwacji miejsca na szkoleniu.

ZF_proTech_przedstawienie oferty ZF

Platforma daje dostęp do katalogów produktów, informacji technicznych i praktycznych wskazówek również w formie krótkich filmów poradnikowych. Dostępne są również instrukcje montażowe i wykaz akcji serwisowych. Dodatkowo w ramach ZF [pro]Tech Plus warsztaty mają zapewnioną osobistą obsługę w warsztacie i regularne szkolenia, dzięki którym mogą oferować swoim klientom najwyższą jakość świadczonych usług.

Korzyści z członkostwa w sieci warsztowej ZF [pro]Tech

 • Gwarancja najnowszej wiedzy technicznej od jednego z największych na świecie producentów w branży motoryzacyjnej.
 • Dostęp do instrukcji montażowych.
 • Portal online – wszystkie dane dostępne w jednym miejscu.
 • Informacje techniczne i montażowe dostępne przez infolinię produktową, portal online, newsletter oraz kontakt osobisty.
 • Praktyczne szkolenia techniczne przeprowadzane przez ekspertów na specjalnie przygotowanych pojazdach.
 • Wsparcie osobistego opiekuna warsztatu.
 • Dostęp do akcji serwisowych producentów pojazdów.
 • Ścisła współpraca z ZF Aftermarket.
 • Wsparcie specjalisty z zakresu serwisowania i naprawy automatycznych skrzyń biegów.
ZF_proTech_spotkanie ZF

Zobowiązania członków sieci ZF [pro]Tech

Utrzymywanie aktywnej współpracy handlowej poprzez zaopatrywanie się w produkty marek należących do portfolio ZF Aftermarket. W przypadku opcji ZF [pro]Tech plus partner zobowiązany jest do uczestniczenia w jednym bezpłatnym szkoleniu technicznym w ciągu roku.

Plany rozwoju sieci warsztatowej ZF [pro]Tech

Rosnąca potrzeba szkoleń związana ze zmieniającymi się trendami w motoryzacji powoduje, że nieustannie pracujemy nad rozwijaniem oferty szkoleń. W ramach konceptu ZF [pro]Tech chcemy wspierać mechaników z niezależnych warsztatów serwisujących samochody osobowe i dostawcze w wyzwaniach, które wiążą się z serwisowaniem i naprawą pojazdów elektrycznych czy hybrydowych.

ZF_proTech_przy_ciezarowce ZF

Oprócz szkoleń z zakresu układu przeniesienia napędu, zawieszenia i układów hamulcowych oraz serwisowania skrzyń biegów w tym roku do oferty wprowadzony zostanie nowy temat szkoleniowy: Systemy wspomagające kierowcę ADAS (Advanced Driver Assistance Systems). Partnerzy podczas 2-dniowego szkolenia zapoznają się m.in. z funkcją obecnych systemów oraz ich działaniem w pojeździe. Planujemy również rozszerzyć oferowane szkolenia pod kątem pojazdów hybrydowych oraz elektrycznych.

W 2023 r . ZF Aftermarket wystartuje także z nowym projektem dedykowanym warsztatom serwisującym pojazdy ciężarowe i autobusy: ZF [pro]Service. Usługi dla partnerów ZF [pro]Service będą uwzględniać bezpośredni kontakt ze specjalistami ZF Aftermarket, infolinię techniczną, bogatą ofertę szkoleń oraz wsparcie w zakresie diagnostyki pojazdów.

ZF_proTech_w_warsztacie Podpis

W ten sposób firma dba o to, aby jej partnerzy warsztatowi byli zawsze na bieżąco z najnowszymi osiągnięciami techniki. Wysoki poziom wiedzy zapewniać będą również regularne wizyty przedstawicieli – stanowi to wyraźną przewagę konkurencyjną dla warsztatów w branży flotowej.

Warunki przystąpienia do sieci do sieci warsztowej ZF [pro]Tech

Warsztaty zainteresowane przystąpieniem do jednej z opcji konceptu warsztatowego ZF [pro]Tech muszą dokonać rejestracji na stronie protech.zf.com i wybrać opcję członkostwa. W przypadku wybrania opcji ZF [pro]Tech plus warsztaty zostaną odwiedzone przez przedstawiciela i zobowiązane do podpisania umowy partnerskiej.

 

ZF Automotive Systems Poland,
ZF Aftermarket
Rondo ONZ 1, 00-124 Warszawa
tel.: 22 354 84 77
e-mail: Tomasz.Ganko@zf.com
www: protech.zf.com/pl

ZF Aftermarket

Nazwa sieci warsztatowej
ZF [pro]Tech

Nazwa podmiotu organizującego sieć
ZF Aftermarket – właściciel marek
LEMFÖRDER, SACHS, TRW, WABCO, ZF

Maciej Fedorowicz

Koordynator
Maciej Fedorowicz
Manager ds. zarządzania siecią
warsztatową – pojazdy osobowe
Europa Północno-Wschodnia

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket

ZF Aftermarket to światowy dostawca części OE  na rynku części zamiennych i jedna z dywizji globalnego koncernu technologicznego ZF Friedrichshafen AG, który dostarcza rozwiązania dla samochodów osobowych, komercyjnych oraz dla przemysłu, wspierając w ten sposób rozwój mobilności nowej generacji.

ZF Aftermarket oferuje:

 • elementy układu kierowniczego i zawieszenia oraz elementy  gumowo-metalowe marki LEMFÖRDER,
 • amortyzatory, sprężyny, sprzęgła i koła dwumasowe marki SACHS,
 • części układu kierowniczego, zawieszenia oraz hamulcowego marki TRW,
 • a także podzespoły marki ZF, takie jak części do skrzyń biegów oraz zestawy olejowe.

Więcej informacji o firmie, produktach, usługach i programie lojalnościowym:  aftermarket.zf.com/pl     http://www.zf.com

Koncept warsztatowy ZF [pro]Tech

Program lojalnościowy ZF [pro]Points

Śledź nas na stronach firmowych TRW oraz SACHS na Facebooku.

Profil Firmy

ZF Aftermarket