Pirelli zaprezentowało odświeżoną gamę opon Scorpion w wersjach: letniej, całorocznej i zimowej – zaprojektowane z myślą o możliwościach SUV-ów

Pirelli zaprezentowało odświeżoną gamę opon Scorpion Pirelli
17.2.2022

Nowy wzmocniony bieżnik, certyfikowany przez niemiecką jednostkę TÜV SÜD, zapewnia niższe zużycie paliwa i energii, dłuższą żywotność i doskonałe właściwości w trakcie hamowania.

Pirelli zaprezentowało nową gamę opon Scorpion przeznaczoną do samochodów typu SUV: segmentu, który w nadchodzących latach stanie się wiodący na całym świecie. Odświeżona linia produktów obejmuje przeprojektowane modele opon rodziny Scorpion, która dostępna jest na rynku od ponad 35 lat, oferując specjalistyczne opony premium na zróżnicowane warunki.

Nowe modele rodziny Scorpion zostały opracowane z myślą o większej masie, wysoko położonym środku ciężkości oraz odmiennej mechanice i dynamice jazdy, które są charakterystycznymi cechami nowoczesnych pojazdów typu SUV. Atrybuty te odróżniają SUV-y od bardziej tradycyjnych konstrukcji, co powoduje, że wymagają opon najwyższej jakości.

Nowa gama opon Scorpion jest odpowiedzią na te potrzeby, przenosząc do świata SUV-ów wiele innowacyjnych technologii, które zaprezentowano podczas niedawnej premiery nowych opon Pirelli Cinturato. Rezultatem jest gama opon Scorpion wykorzystująca najnowocześniejsze dostępne technologie, z możliwością lepszego dostosowania się do osiągów dzisiejszych pojazdów, w tym tych korzystających z napędów przyjaznych środowisku.

Rodzina opon Scorpion ma najwyższą liczbę homologacji dla pojazdów elektrycznych i hybryd typu plug-in w całym portfolio Pirelli. Jest to wynikiem systematycznego procesu rozbudowy linii produktów, który rozpoczął się przy poprzedniej generacji i jest nadal kontynuowany. Opony te można rozpoznać po oznaczeniu „Elect” na ścianie bocznej. Wśród innowacyjnych technologii oferowanych przez najnowszą gamę opon Pirelli, dostępnych jest szereg opcjonalnych dodatków, np. system, który pomaga zmniejszyć natężenie hałasu drogowego wewnątrz pojazdu, czy systemy Run Flat i Seal Inside, które umożliwiają kierowcom kontynuowanie podróży nawet po przebiciu opony.

Źródło: Pirelli

O Autorze

autoEXPERT – specjalistyczny miesięcznik motoryzacyjny, przeznaczony dla osób zajmujących się zawodowo naprawą, obsługą, diagnostyką i sprzedażą samochodów oraz produkcją i sprzedażą akcesoriów motoryzacyjnych, części zamiennych i materiałów eksploatacyjnych.

Tagi artykułu

autoExpert 06 2024

Chcesz otrzymać nasze czasopismo?

Zamów prenumeratę